17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Lidia Staroń zwiększa pomoc prawną dla osób w potrzebie

OlsztynLidia Staroń zwiększa pomoc prawną dla osób w potrzebie

Lidia Staroń, senator z województwa warmińsko-mazurskiego, potwierdziła, że ponownie będzie startować w wyborach parlamentarnych, które odbędą się pod koniec października lub na początku listopada 2023 roku. Decyzja o kandydowaniu wynika z chęci dalszego wprowadzania korzystnych zmian w prawie oraz dalszej pomocy ludziom.

reklama

Konferencja prasowa dotycząca pomocy prawnej dla osób w potrzebie

W czwartek, 16 marca, w biurze senatorskim Lidii Staroń odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była pomoc prawna dla osób w potrzebie. Przy okazji konferencji Pani Senator potwierdziła także swój udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

*nagranie z konferencji

reklama

Zwiększona intensywność obsługi interesantów

Podczas konferencji Lidia Staroń podkreśliła, że oprócz pracy w Senacie, jej praca polega głównie na pomocy ludziom w sprawach nierozerwalnie związanych z różnymi dziedzinami prawa. Senator wyjaśnia, że często największe dramaty, z jakimi spotyka się w swojej działalności, wynikają z nieznajomości przepisów. Dlatego w odpowiedzi na wciąż rosnące potrzeby zwiększy intensywność i formę pomocy prawnej. Będą to m.in. bezpłatne porady prawne, dyżur telefoniczny i poradniki prawne dotyczące różnych dziedzin życia dostępne na stronie internetowej: lidiastaron.pl Celem tych działań ma być uniknięcie niepotrzebnych krzywd, błędów i ludzkich dramatów w przyszłości.

Potrzeba dalszych zmian w prawie

Senator Staroń wskazała, iż wciąż jest ogrom spraw i dziedzin, które wymagają dalszych zmian w prawie. Walczy m.in. o zmiany związane z notariatem w tym nagrywanie czynności notarialnych czy dalsze korzystne zmiany dla spółdzielców. Chce, jak do tej pory – skutecznie walczyć, o to, by prawo było dla każdego obywatela i każdemu służyło, a nie sprzyjało jedynie wybranym grupom interesu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia