20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Ponad 270 m długości i 8 m szerokości. Estakada tramwajowa na Nagórkach robi wrażenie

OlsztynPonad 270 m długości i 8 m szerokości. Estakada tramwajowa na Nagórkach...

Nowa estakada połączy ulice Synów Pułku i Wyszyńskiego z Nagórkami, Jarotami i Pieczewem. Będzie można się tam dostać tramwajem.

reklama

Połączenie z południową częścią miasta

Projekt tramwajowy jest jedną z najbardziej imponujących olsztyńskich inwestycji i wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców. Teraz czas na budowę estakady, która połączy ulice Synów Pułku i Wyszyńskiego z największymi olsztyńskimi osiedlami: Jarotami, Nagórkami, Pieczewem i Osiedlem Generałów.

Południowa część miasta od dawna boryka się z problemami komunikacyjnymi. Kierowcy nieustannie skarżą się na korki. Rozwiązaniem ma być 270-metrowa estakada, która połączy ulice Krasickiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego.

reklama

Bezpieczeństwo i zwiększenie płynności ruchu

Budowa estakady jest jednym z najbardziej kosztownych etapów całego projektu tramwajowego, przy tym trudnym logistycznie i czasochłonnym, mimo tego władze Olsztyna zdecydowały się na tę inwestycję, uznając ją za bezpieczną dla mieszkańców i pozwalającą na istotne zwiększenie płynności ruchu.

Estakada ma się wznosić około 5 metrów nad ulicą, mieć ponad 270 metrów długości i 8 metrów szerokości. Do jej budowy mają zostać wykorzystane specjalnie izolowane elementy, których zadaniem będzie niwelowanie drgań, jakie będą wywoływać przejeżdżające tamtędy tramwaje.

Prace są już na zaawansowanym etapie i już teraz widok robi ogromne wrażenie.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
21 marca 2023 14:50

Kto to wpadl na taki glupi pomysl. Od dawna wiadomo iz najciezsze rzeczy daje sie na dol a co za tym idzie tak samo i tramwaje powinny byc na dole. Estakady robi sie dla pojazdow kolowych. Ciekawe kto beknie za pierwsza katastrofe tramwajowa na tej estakadzie.

Michał
19 marca 2023 11:47

Są tą kasę można byłoby kupić flotę pewnie ze stu autobusów elektrycznych i wyremontować wszystkie ulice w Olsztynie. Gratulacje!

Polecane
Ogłoszenia