reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Nowe rondo na Jarotach. Kierowcy wciąż skarżą się na korki

WiadomościNowe rondo na Jarotach. Kierowcy wciąż skarżą się na korki

Na Jarotach powstało nowe rondo, które miało zmniejszyć korki w pobliżu jednego ze skrzyżowań. Kierowcy wciąż skarżą się na przepełnione ulice.

reklama

Kilka dni temu zakończono prace związane z budową jednopasmowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Wilczyńskiego, Bartąskiej i Kutrzeby. Miało to na celu zmniejszenie korków oraz liczby stłuczek na tym skrzyżowaniu.

Przy budowie ronda wyznaczono również pas postojowy, na który skarżą się kierowcy. Uważają, że przysporzy to jeszcze więcej problemów z zakorkowanymi ulicami. Niektórzy jednak popierają ten pomysł.

reklama

– Proszę wytłumaczyć jaki jest sens budowy mini ronda na os. Generałów. Jeśli będzie mini to mniemam, że dojazd do niego z obu stron Wilczyńskiego zostanie zwężony do jednego pasa. Jeśli już teraz tworzą się korki przy dwóch pasach to co będzie przy jednym? – czytamy w jednym z komentarzy pod postem, w którym ogłoszono zamiar budowy ronda.

– Z tym rondem to bardzo dobry pomysł. Często występują na tym skrzyżowaniu stłuczki – mówi kolejna osoba.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Zarządu Dróg Zieleni i Transportu Michałem Koronowskim.

Zadaniem jednopasowego ronda jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu, jak również sprawne wykonanie manewru skrętu w lewo zarówno w kierunku ul. Bartąskiej jak i otwartego objazdu do ul. Kalinowskiego, który został udostępniony w ramach budowy nowej linii tramwajowej. Natomiast wyznaczenie pasa postojowego na ul. Wilczyńskiego uwzględnia deficyt miejsc postojowych. Jednocześnie ze względu na parkujące pojazdy za skrzyżowaniem oraz rodzaj ronda, niemożliwe było wyznaczenie kierunku na wprost z pasa prawego. Informuję, że do ZDZiT nie wpłynęły skargi na zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu Wilczyńskiego/Bartąska/Kutrzeby – przyznał Michał Koronowski.

Zadaliśmy również pytanie o to, z czyjej inicjatywy powstał pomysł wybudowania ronda na wspomnianym skrzyżowaniu. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

fot. UM Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Powrót do zawodu kierowcy po przerwie – od czego zacząć?

Jak przygotować się do powrotu do zawodu kierowcy?

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?
reklama
reklama