5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Nowe rondo na Jarotach. Kierowcy wciąż skarżą się na korki

WiadomościNowe rondo na Jarotach. Kierowcy wciąż skarżą się na korki

Na Jarotach powstało nowe rondo, które miało zmniejszyć korki w pobliżu jednego ze skrzyżowań. Kierowcy wciąż skarżą się na przepełnione ulice.

reklama

Kilka dni temu zakończono prace związane z budową jednopasmowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Wilczyńskiego, Bartąskiej i Kutrzeby. Miało to na celu zmniejszenie korków oraz liczby stłuczek na tym skrzyżowaniu.

Przy budowie ronda wyznaczono również pas postojowy, na który skarżą się kierowcy. Uważają, że przysporzy to jeszcze więcej problemów z zakorkowanymi ulicami. Niektórzy jednak popierają ten pomysł.

reklama

– Proszę wytłumaczyć jaki jest sens budowy mini ronda na os. Generałów. Jeśli będzie mini to mniemam, że dojazd do niego z obu stron Wilczyńskiego zostanie zwężony do jednego pasa. Jeśli już teraz tworzą się korki przy dwóch pasach to co będzie przy jednym? – czytamy w jednym z komentarzy pod postem, w którym ogłoszono zamiar budowy ronda.

– Z tym rondem to bardzo dobry pomysł. Często występują na tym skrzyżowaniu stłuczki – mówi kolejna osoba.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Zarządu Dróg Zieleni i Transportu Michałem Koronowskim.

reklama

Zadaniem jednopasowego ronda jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu, jak również sprawne wykonanie manewru skrętu w lewo zarówno w kierunku ul. Bartąskiej jak i otwartego objazdu do ul. Kalinowskiego, który został udostępniony w ramach budowy nowej linii tramwajowej. Natomiast wyznaczenie pasa postojowego na ul. Wilczyńskiego uwzględnia deficyt miejsc postojowych. Jednocześnie ze względu na parkujące pojazdy za skrzyżowaniem oraz rodzaj ronda, niemożliwe było wyznaczenie kierunku na wprost z pasa prawego. Informuję, że do ZDZiT nie wpłynęły skargi na zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu Wilczyńskiego/Bartąska/Kutrzeby – przyznał Michał Koronowski.

Zadaliśmy również pytanie o to, z czyjej inicjatywy powstał pomysł wybudowania ronda na wspomnianym skrzyżowaniu. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Nowe rondo na Jarotach. Kierowcy wciąż skarżą się na korki Jaroty Wiadomości, Olsztyn

fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Juk
3 września 2021 09:54

I dobrze chcieliście arbuza to teraz się męczcie.

olsztyn
3 września 2021 09:50

na pewno poprawiła się płynność. wczoraj po godz. 15ej wilczyńskiego w kierunku Popiełuszki lewy pas stał. oczywiście przecież elektryk ze swoim sztabem ze zdzita wie najlepiej. makabra jacy ci urzędnicy są niedouczeni.

Polecane
Ogłoszenia