15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Nowa odsłona festiwalu Up To Date Festival

WiadomościNowa odsłona festiwalu Up To Date Festival

Czternasta edycja festiwalu Up To Date stanowić będzie nowy rozdział w historii wydarzenia. Zamiast jesienią, w tym roku odbędzie się w czerwcu. Wydarzenie odbędzie się w nowej, sekretnej lokalizacji.

reklama

Czternasta edycja w nowym wydaniu

Głównym powodem zmiany decyzji o przeniesieniu festiwalu z jesieni na czerwiec miało badanie Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, które zostało przeprowadzone wśród publiczności Up To Date Festivalu.

Jak przekazał Jędrzej Dondziło, Dyrektor Programowy UTDF „Decyzja o zmianie daty nie była ani spontaniczna, ani łatwa. Przez wiele lat byliśmy festiwalem zamykającym sezon letnich wydarzeń muzycznych. Było to swego rodzaju nie tylko igranie z kaprysami pogody, ale także możliwościami finansowymi naszych sympatyków. Do tej pory były to nasze intuicje. Dziś, dzięki pracy wykonanej przez pracowników Instytutu Socjologii UwB, wiemy, że miały one swoje podstawy”.

reklama

Współpraca z grupą Electrum

Współpraca z białostocką grupą Electrum, która działa w branży energii odnawialnej, technologii oraz informacji umożliwić ma zbliżenie się do źródeł festiwalu. Jednym z celów festiwalu jest bowiem redukcja wpływu festiwalu na środowisko. Jak powiedział Jacek Popławski, Dyrektor Rozwoju i Strategii w Electrum Holding sp. z o.o. „Cieszymy się, że oprócz wsparcia finansowego możemy również pomóc merytorycznie i podzielić się wiedzą oraz informacją i doświadczeniem. Wspólnie z organizatorami wypracujemy rozwiązania, przy pomocy których Up To Date Festival będzie zmierzał w kierunku minimalizacji emisyjności w obszarze organizacji wydarzenia i zerowaste w zakresie produkcji. Rozpoczniemy prace nad długoterminową strategią, dzięki której przygotowania do wydarzenia, jak i udział w nim nie będą wiązać się z nadmiernym wpływem na środowisko”.

Up To Date Festival w Białymstoku

Festiwal co roku przyciąga ponad 10 tysięcy odwiedzających. Główną misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej oraz basowej.

Organizatorzy festiwalu Up To Date inspirowali przez lata aktywności, które łączyły działalność społeczną z kulturą. Znalazły się takie przedsięwzięcia jak „Wyślij pocztówkę do Babci” oraz Aleja Ambientowa w Białymstoku. W poprzednim roku Organizatorzy wraz z lokalnym wydawnictwem Papierowy Motyl wyprodukowali serię bajek dla dzieci inspirowanych muralem, który stworzyli dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W tym roku zapowiedzieli już kontynuację projektu “Dont Worry Be Yourself”, którego celem jest oswajanie tematu zdrowia psychicznego, jak również otwarta rozmowa na ten temat w świecie muzyki elektronicznej.

reklama

Artystyczna przestrzeń

Jak mówią organizatorzy, starają się, aby współczesna muzyka była najwyższych lotów, niebojąca się przekraczania granic, jak również odważna w środkach wyrazu. Organizatorzy cenią sobie nowe, nieznane, świeże oraz nowoczesne.

Festiwal tworzą lokalni aktywiści, którzy starają się dbać o najmniejsze szczegóły. Jest to również platforma, która łączy przeróżne pola aktywności. Inicjatywę wspierają Urząd Miejski w Białymstoku, Podlaski Urząd Marszałkowski, a także Partnerzy.

Poprzednia edycja festiwalu

Zeszłoroczna edycja trwała od 2 do 4 września w Białymstoku. Wystąpili między innymi tacy artyści jak Dirk Serries, Ceephax Acid Crew, Serge, Anna Borsuk, Daisy Cutter, Antonina Nowacka, Resina, DJ Czarek, No Moon, Holy Other, Mor Elian, LCY, DJ Hype, Błażej Malinowski, Claudio PRC, DJ NAKED RELAXING czy Lone, któremu towarzyszyła żywa perkusja.

źródło: Up To Date Festival

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia