8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022

Nadchodzi 13. edycja Up To Date Festival

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od startu 13. edycji Up To Date Festivalu. Prezentujemy szczegółowy rozkład jazdy i widzimy się 2-3-4 września w Białymstoku!

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa przynajmniej z kilku powodów. Pierwszym bez wątpienia jest to, że po dwóch pandemicznych edycjach dwie festiwalowe sceny wracają na swoje miejsce, czyli do wnętrz garaży Stadionu Miejskiego. Nie możemy się doczekać panującej w nich atmosfery!

Nadchodzi 13. edycja Up To Date Festival

Podczas tegorocznej odsłony UTDF ponownie będzie można wziąć udział w akcji 50+. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć „naszej” kultury muzycznej. Każda osoba mająca powyżej 50 lat może uczestniczyć za darmo w wydarzeniach festiwalowych mających miejsce na Stadionie Miejskim – wystarczy dowód osobisty.

Nadchodzi 13. edycja Up To Date Festival

Powraca również pocztówkowy kramik UTDF „Wyślij Pocztówkę do Babci”. Już po raz piąty prosto z festiwalu będzie można pozdrowić babcię, dziadka, mamę czy tatę, wysyłając do nich pocztówkę!

Po raz pierwszy natomiast podczas festiwalu prowadzone będą badania socjologiczne. Razem z grupą ankieterów i wolontariuszy zapraszamy do wypełnienia krótkiego kwestionariusza dotyczącego opinii i doświadczeń związanych z festiwalem Up To Date. Wierzymy w to, że odpowiedzi, jakich udzielą festiwalowicze, przyczynią się do dalszego rozwoju naszego wydarzenia. Badanie jest anonimowe, a jego wypełnienie powinno zająć najwyżej kilka minut. Nad jego przebiegiem czuwają pracownicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Ankietę można również wypełnić, nie wychodząc z domu. Dostępna jest pod linkiem:

https://uptodate.webankieta.pl/

Wszystkie aktualne informacje na temat wydarzenia oraz szczegółowy time table znajduje się na nowej stronie internetowej Up To Date Festivalu pod adresem www.uptodate.pl. Na niej również komplet artystów 13. Edycji Up To Date Festivalu, do których kilka dni temu dołączyli:

Nadchodzi 13. edycja Up To Date Festival

Ceephax Acid Crew LIVE

Andy Jenkinson, czyli Ceephax Acid Crew, to performer, jakich dzisiaj mało. Na każdy swój występ zabiera swoje muzyczne studio – co w erze cyfryzacji muzyki jest rzadkością. Otoczony maszynami perkusyjnymi i syntezatorami każdy utwór wykonuje naprawdę na żywo. Już wkrótce na uptodate’ową publiczność spadnie kwaśny deszcz surowych, analogowych, pełnych życia brzmień. Szykuje się poważne oldschoolowe, acidowe załamanie pogody…

Horse Meat Disco

Po cudownym występie Horse Meat Disco (w postaci b2b Severino Panzetty i Jamesa Hillarda) w 2020 roku, tym razem odwiedzi nas Jim Stanton! HMD, to niemożliwe do umiejscowienia na muzycznej mapie brzmienie, skondensowana do granic energia i prawdziwy, nieskrępowany duch radości i wolności. Zakorzenione w rytmie, wolności i emocjach, Horse Meat Disco wynosi na światło dzienne ożywczą esencję disco, co w efekcie przynosi barwną i kipiącą energią miksturę klasyki disco, italo, house’u, punk funku i wszystkiego, co tylko jest w danej chwili konieczne, aby wyczarować jedynego w swoim rodzaju ducha queer party.

Były prezydent nagrodzony w Olsztynie
Nadchodzi 13. edycja Up To Date Festival

1988 RULETA SHOW + PEŁNA LISTA GOŚCI:

Kilka tygodni temu zapowiedzieliśmy występ 1988. Teraz prezentujemy pełną listę gości, którzy wystąpią na Up To Date Festivalu razem z tym świetnym artystą. Wśród nich znaleźli się:

  • asthma
  • Barto Katt
  • Had Hades
  • Kacha Kowalczyk
  • Kosi
  • NATH
  • Rosalie.
  • TONFA
  • Zdechły Osa

Poniżej szczegółowy rozkład jazdy z podziałem na dni i sceny

Piątek, 2.09.2022 r.

Centralny Salon Ambientu, Aula Magna, Pałac Branickich


19:00 No Moon ambient set

20:00 Marta Forsberg

21:00 Claudio PRC ambient live

Beats. Stage / Stadion Miejski

21:00 Kevin Murf

22:00 Holy Other live
23:30 Mor Elian
01:00 LCY
02:30 DJ Hype

Pozdro Techno Stage / Stadion Miejski

21:00 Anna Borsuk b2b Daisy Cutter

23:00 No Moon
00:00 Cyrk live

01:00 Reptant live

02:00 Cyan85

Czwarta Scena Czwórki / Stadion Miejski

20:30 Bert

21:45 SWAYZEEEee

23:00 Miły ATZ

00:00 Pepe.

01:30 Bert


Secret Stage / Stadion Miejski

00:00 julek ploski live
00:30 Daniel Szwed

FOMO Afterparty

01:00 Vera Logdanidi b2b Laura BCR b2b Błażej Malinowski

04:30 Claudio PRC

Sobota, 3.09.2022 r.

Centralny Salon Ambientu, Aula Magna, Pałac Branickich

19:00 nthng (ambient set)

20:00 Simon Scott
21:00 Rafael Anton Irisarri

Beats. Stage / Stadion Miejski

21:00 Krenz

22:15 Lone live
23:30 DJ Overdose
01:00 Chloé Robinson

02:30 Salome

Pozdro Techno Stage / Stadion Miejski

21:00 Truncate
23:00 The Lady Machine

00:30 Dave Clarke
02:30 Sunil Sharpe b2b Jerome Hill

Czwarta Scena Czwórki / Stadion Miejski

20:30 Harper

21:45 Klawo

23:00 1988: Ruleta show + goście

00:00 Mr Krime

01:30 Harper


Secret Stage / Stadion Miejski

00:00 Furminator

FOMO Afterparty


01:00 Verlake

03:30 Dold live

04:30 Kuf

06:00 nthng

Niedziela, 4.09.2022 r.

Koncert Zamknięcia, Aula Magna, Pałac Branickich

19:00 Thomas Köner
20:00 Dirk Serries

21:00 Antonina Nowacka

21:30 Resina pres. Speechless

FOMO Afterparty


22:00 Jazxing

Piotr Sułkowski od września dyrektorem Opery Krakowskiej

23:30 Horse Meat Disco

01:30 Ceephax Acid Crew

03:00 Serge

#dontworrybeyourself

Muzyka i radość płynąca ze wspólnej zabawy to jednak nie wszystko. Mamy coś jeszcze… Akcję #dontworrybeyourself rozpoczęliśmy nieśmiało w roku 2019, gdy o zdrowiu psychicznym mówiło się jeszcze bardzo niewiele. W tym roku w ramach akcji #dontworrybeyourself zorganizowaliśmy szereg działań, których celem jest przypominanie o tym, że emocji nie warto chować pod dywan. 

Naszym zdaniem – a nade wszystko specjalistów z dziedziny psychologii i psychiatrii – warto jest konfrontować się z własnymi uczuciami. O emocjach warto mówić, gdyż wskazują nam kierunek działania i uczą nas, jak stawiać własne granice. My – ekipa UTDF – opierając się na bazie własnych, często długotrwałych, terapeutycznych doświadczeń, możemy za to poręczyć. 

Nadchodzi 13. edycja Up To Date Festival

Akcja #dontworrybeyourself widoczna będzie również podczas tegorocznej edycji festiwalu. Podczas Centralnego Salonu Ambientu odsłonimy przed Wami instalacje Karoliny Balcer dotyczące wszechobecnej stygmatyzacji w społeczeństwie. Wybrane dzieła – instalacje – stanowią część wystawy „Happy Family”, którą można było podziwiać w warszawskim Miejscu Projektów Zachęty. 

W ramach #dontworrybeyourself zorganizowaliśmy w tym roku również szereg innych działań. Chcąc wspierać najmłodszych, namalowaliśmy nowy mural na Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku i zrealizowaliśmy charytatywny Pierwszy Latający Salon Ambientu na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Naszym zdaniem, warto pomagać i mówić głośno o zdrowiu psychicznym. 

Bilety na Up To Date Festival znajdziecie na stronach:

https://goingapp.pl/

https://www.biletomat.pl/

UP TO DATE FESTIVAL

Up To Date Festival odbywa się w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku, od ponad dekady UTDF odwiedza ponad 10 tys. gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, electro, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc.

Większość aktywności festiwalowych rozgrywa się wokół trzech scen: Pozdro Techno, Centralny Salon Ambientu oraz Beats. Za każdą z nich stoi nasza autorska myśl i filozofia, które da się odczytać nie tylko z charakterystycznej scenografii czy aranżacji przestrzeni, ale przede wszystkim z samego doboru występujących na nich artystek i artystów.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego