22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

W Olsztynie powstanie nowy apartamentowiec

OlsztynW Olsztynie powstanie nowy apartamentowiec

Mimo trudnej sytuacji w branży budowlanej w Olsztynie wciąż powstają nowe osiedla i budynki. Teraz przy ulicy Partyzantów powstanie nowy apartamentowiec: Macadamia

reklama

Atrakcyjna lokalizacja

Inwestor właśnie dostał pozwolenie na budowę nowego apartamentowca. Budynek będzie miał pięć pięter i będzie zlokalizowany w bardzo eksponowanym miejscu: przy ulicy Partyzantów, tuż obok wiaduktu łączącego Śródmieście z Zatorzem, na przeciętym torami Wzgórzu Soja. Dzięki takiemu usytuowaniu będzie dobrze widoczny z obu części miasta oraz z ulicy Artyleryjskiej.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Budynek zaprojektował olsztynianin Damian Cyryl Kotwicki dla firmy Novdom. Macadamia ma uzupełniać układ urbanistyczny ulicy Partyzantów i łączyć tradycję z nowoczesnością.

reklama

– Chciałem użyć materiałów związanych z Warmią. W tym przypadku jest to płytka ceramiczna, a właściwie cięta cegła. Osobiście ją wybierałem, by nadać budynkowi “pruskiego charakteru” – powiedział cytowany przez „Gazetę Wyborczą” Damian Kotwicki.

Aby budynek wyglądał ładniej i ciekawiej, zastosowano dwa odcienie cegły oraz elementy drewniane. Nieco przypomina to architekturę Amsterdamu, ale i pobliskich Koszar Dragonów.

Architekt ocenia apartamentowiec jako kameralny. Na parterze będą zlokalizowane punkty usługowe, zaplanował też „ogród zimowy”. Podkreśla również, że z uwagi na lokalizację – ruchliwą ulicę i linię kolejową – zastosowano elementy wygłuszające.

reklama

To nie pierwszy interesujący budynek w tej okolicy. Z apartamentowcem zaprojektowanym przez Damiana Kotwickiego będzie sąsiadował istniejący już narożny budynek przy ulicach Partyzantów i 1 Maja. Z kolei po drugiej stronie torów, przy ulicy Dąbrowskiego stoi inny budynek mieszkalny z wyróżniającą się elewacją z blachy kortenowskiej.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Beton,szkło,stal.
25 lipca 2022 15:13

Jak to jest pruska architektura…
Chyba upadli na głowę albo rżną głupa.Cos strasznego.A kiedy jakieś budynki nawiązujące do przedwojennych kamienic?

Olsztyniak
26 lipca 2022 11:18

W tym hałasie i smrodzie za darmo bym tam mieszkania nie chciał.

Polecane