10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Niebezpiecznie na drogach w regionie. Doszło do wielu wypadków

OlsztynNiebezpiecznie na drogach w regionie. Doszło do wielu wypadków

W piątek (10.03.2023) doszło do wielu wypadków na drogach w województwie warmińsko-mazurskim. Ich powodem był nagły atak zimy. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności.

reklama

Dwa zdarzenia na drodze w powiecie braniewskim

W piątek w godzinach porannych doszło do dwóch wypadków na drogach. Do pierwszego zdarzenia doszło z udziałem VW Transportera na drodze w okolicach miejscowości Borowiec w gminie Pieniężno. Kobieta jechała z dziećmi do szkoły. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Podróżowała z nią dwójka dzieci w wieku 13 i 9 lat. Byli to obywatele Ukrainy. Nikt nie odniósł obrażeń.

Do kolejnego wypadku doszło na drodze między miejscowościami Baranówka – Wielkie Wierzno. Kierująca VW Passatem kobieta straciła panowanie nad autem, po czym zderzyła się ze śmieciarką. Kobieta została ranna, strażacy udzielili jej pomocy. Została ona najpierw przekazana dla załogi zespołu ratownictwa medycznego w Braniewie, a następnie przewieziona do szpitala w Elblągu. Ruch na drodze powiatowej był zablokowany.

reklama

Inne zdarzenia w regionie

We wsi Minty położonej między Biskupcem a Bartoszycami doszło do zderzenia się dwóch aut. Do wypadku doszło na zakręcie. Jak poinformowała policja, dwie osoby trafiły do szpitala, był to kierowca i pasażerka jednego z aut.

Natomiast 40-letni kierowca busa na trasie Biesal-Podlejki stracił panowanie nad autem, po czym zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Nie wymagał on hospitalizacji.

W okolicach Pisza doszło do zderzenia się czterech aut osobowych. Dwa samochody zderzyły się natomiast w miejscowości Gizewo. Na miejscu pracowały służby.

reklama

Około godziny 11:50 w okolicy miejscowości Piękna Góra w powiecie giżyckim autobus rejsowy, który jechał z Suwałk do Niemiec, zsunął się ze skarpy. Nikt nie odniósł obrażeń. Podróżujący czekali na podstawienie drugiego autokaru.

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, ze względu na trudne warunki pogodowe.

źródło: KW PSP/PAP, fot. KW PSP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia