8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pijana zakonnica uniknęła większej kary? Próbowała oszukać policję

OlsztynPijana zakonnica uniknęła większej kary? Próbowała oszukać policję

37-latka nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu audi. Jak się okazało, była to zakonnica prowadząca auto pod wpływem alkoholu. Zapadł wyrok w tej sprawie.

Przebieg zdarzenia

reklama

Do kolizji doszło 9 grudnia 2021 roku około godziny 18:30 na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu audi. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów.

Zakonnica będąca pod wpływem alkoholu odjechała z miejsca kolizji. Po pewnym czasie wróciła jednak ze starszą koleżanką, która przyznała policjantom, że to ona prowadziła auto w czasie kolizji. Po tym, jak została poinformowana, co jej grozi, oznajmiła, że to jej koleżanka prowadziła auto w czasie kolizji. Jak się okazało nietrzeźwa zakonnica namówiła swoją koleżankę do przyznania się do czynu, którego ta nie popełniła.

Do uszkodzenia dwóch aut doprowadził 21-latek, który skręcał na skrzyżowaniu

Zapadł wyrok w tej sprawie

reklama

Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Północ w Olsztynie prowadziła postępowanie przeciwko Barbarze M. Podejrzewana była o kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miała 0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego sędzia Adam Barczak „Barbara M. została oskarżona o czyn z art. 178 par. 1a kodeksu karnego (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości)”.

reklama

Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał Barbarę M. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu i skazał ją na karę 2 tys. zł grzywny. Dodatkowo orzekł także wobec niej środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Sąd orzekł również wobec oskarżonej świadczenie pieniężne w kwocie 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok jest prawomocny.

Wypadek pod Olsztynem. Prawym bokiem uderzył w przydrożne drzewo
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
PITER
28 lutego 2023 15:43

Dlaczego nie przeniosą jej do innego zakonu? To jest tak niesprawiedliwe!

Popularne
Ogłoszenia

Laweta przewożąca samochód osobowy przewróciła się, blokując drogę S51

Zderzenie ciężarówki z busem. Jedna osoba nie żyje