20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Pijana zakonnica uniknęła większej kary? Próbowała oszukać policję

OlsztynPijana zakonnica uniknęła większej kary? Próbowała oszukać policję

37-latka nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu audi. Jak się okazało, była to zakonnica prowadząca auto pod wpływem alkoholu. Zapadł wyrok w tej sprawie.

reklama

Przebieg zdarzenia

Do kolizji doszło 9 grudnia 2021 roku około godziny 18:30 na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu audi. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów.

Zakonnica będąca pod wpływem alkoholu odjechała z miejsca kolizji. Po pewnym czasie wróciła jednak ze starszą koleżanką, która przyznała policjantom, że to ona prowadziła auto w czasie kolizji. Po tym, jak została poinformowana, co jej grozi, oznajmiła, że to jej koleżanka prowadziła auto w czasie kolizji. Jak się okazało nietrzeźwa zakonnica namówiła swoją koleżankę do przyznania się do czynu, którego ta nie popełniła.

reklama

Zapadł wyrok w tej sprawie

Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Północ w Olsztynie prowadziła postępowanie przeciwko Barbarze M. Podejrzewana była o kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miała 0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego sędzia Adam Barczak „Barbara M. została oskarżona o czyn z art. 178 par. 1a kodeksu karnego (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości)”.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał Barbarę M. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu i skazał ją na karę 2 tys. zł grzywny. Dodatkowo orzekł także wobec niej środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Sąd orzekł również wobec oskarżonej świadczenie pieniężne w kwocie 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok jest prawomocny.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
PITER
28 lutego 2023 15:43

Dlaczego nie przeniosą jej do innego zakonu? To jest tak niesprawiedliwe!

Polecane
Ogłoszenia