fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

Pijana zakonnica ma więcej „grzeszków” na sumieniu. Wyjawiła to jej koleżanka

reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierująca fiatem 37- latka nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu audi. Jak się okazało zakonnica miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w czwartek (09.12.2021r.) około godz. 18:30 na skrzyżowaniu ulic Bałtycka i Rybaki w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Pijana zakonnica kierująca fiatem odjechała z miejsca kolizji, jednak po krótkim czasie wróciła tam ze starszą koleżanką, która przyznała policjantom, że to ona kierowała autem w momencie kolizji. Gdy jednak policjanci poinformowali ją o konsekwencjach prawnych tego zdarzenia tj. m. in. o tym, że za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostanie jej zatrzymane prawo jazdy kobieta zmieniła zdanie i przyznała, że kierowcą fiata była jej młodsza koleżanka.

Czytaj też:  Pobito i okradziono DJ'a na dworcu. Matka apeluje o pomoc
reklama

„Siostrzyczka” bojąc się odpowiedzialności poprosiła znajomą o „pomoc”. Wersję tę potwierdził również bezpośredni świadek zdarzenia. W trakcie czynności na jaw wyszło, że kierująca fiatem 37- latka znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile. Kobieta straciła już swoje prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

źródło: KMP Olsztyn