23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Wspólna akcja służb. Doszło do rozbicia gangu

OlsztynWspólna akcja służb. Doszło do rozbicia gangu

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) wspólnie rozbili grupę przestępczą, która działała na terenie województwa pomorskiego. Zatrzymano 8 osób, które mogły mieć związek z obrotem paliwami. Straty budżetu państwa oszacowano na 350 tys. zł.

reklama

Zatrzymanie podejrzanych

Do zatrzymania doszło wskutek działań funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) i policjantów z Zarządu w Olsztynie CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wskutek tego doszło do zatrzymania 8 osób na terenie województwa pomorskiego.

Zatrzymani byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która naraziła budżet państwa na straty wynikające z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz opłaty paliwowej w nielegalnym obrocie olejem napędowym.

reklama

Mechanizm przestępczy

Jak ustalono w toku śledztwa, mechanizm przestępczy polegał na sprzedaży paliw płynnych bez opłaty wymaganych podatków. Zgodnie z dokumentacją kupowany był olej smarowy, opałowy, bazowy lub inny, a do obrotu był wprowadzany jako pełnowartościowy olej napędowy. Mimo braku wymaganych koncesji towar był sprzedawany indywidualnym odbiorcom w pojemnikach typu mauzer, po zaniżonych stawkach, bez właściwej dokumentacji oraz z pominięciem obowiązku podatkowego.

W celu ukrycia tego procederu tworzona była nierzetelna dokumentacja finansowo-księgowa. Straty budżetu państwa oszacowano na 350 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Osoby zatrzymane usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również popełniania przestępstw karno-skarbowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zabezpieczono dokumentację, która dotyczyła handlu i transportu produktów paliwowych.

reklama

źródło: KAS

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
27 lutego 2023 02:01

Tyle kasy… starczyłoby na Lidla na cały tydzień 🙂

Mateusz
25 lutego 2023 13:06

O, panie! Miliony! Grube ryby zatrzymali!

Polecane
Ogłoszenia