6 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wspólna akcja służb. Doszło do rozbicia gangu

OlsztynWspólna akcja służb. Doszło do rozbicia gangu

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) wspólnie rozbili grupę przestępczą, która działała na terenie województwa pomorskiego. Zatrzymano 8 osób, które mogły mieć związek z obrotem paliwami. Straty budżetu państwa oszacowano na 350 tys. zł.

Zatrzymanie podejrzanych

reklama

Do zatrzymania doszło wskutek działań funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) i policjantów z Zarządu w Olsztynie CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wskutek tego doszło do zatrzymania 8 osób na terenie województwa pomorskiego.

Zatrzymani byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która naraziła budżet państwa na straty wynikające z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz opłaty paliwowej w nielegalnym obrocie olejem napędowym.

Mechanizm przestępczy

reklama

Jak ustalono w toku śledztwa, mechanizm przestępczy polegał na sprzedaży paliw płynnych bez opłaty wymaganych podatków. Zgodnie z dokumentacją kupowany był olej smarowy, opałowy, bazowy lub inny, a do obrotu był wprowadzany jako pełnowartościowy olej napędowy. Mimo braku wymaganych koncesji towar był sprzedawany indywidualnym odbiorcom w pojemnikach typu mauzer, po zaniżonych stawkach, bez właściwej dokumentacji oraz z pominięciem obowiązku podatkowego.

W celu ukrycia tego procederu tworzona była nierzetelna dokumentacja finansowo-księgowa. Straty budżetu państwa oszacowano na 350 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

reklama

Osoby zatrzymane usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również popełniania przestępstw karno-skarbowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zabezpieczono dokumentację, która dotyczyła handlu i transportu produktów paliwowych.

źródło: KAS

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
27 lutego 2023 02:01

Tyle kasy… starczyłoby na Lidla na cały tydzień 🙂

Mateusz
25 lutego 2023 13:06

O, panie! Miliony! Grube ryby zatrzymali!

Popularne
Ogłoszenia