20 C
Olsztyn
piątek, 12 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

CBA zatrzymało trzy osoby podejrzewane o oszustwa podatkowe na VAT przy obrocie paliwami

WiadomościCBA zatrzymało trzy osoby podejrzewane o oszustwa podatkowe na VAT przy obrocie...

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzewane o oszustwa podatkowe oraz pranie pieniędzy przy korzystaniu z fałszywych faktur VAT przy obrocie paliwami. Ich działania miały doprowadzić do ponad 9,7 mln zł strat w VAT.

reklama

Zespół prasowy CBA poinformował w poniedziałek, że funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura dokonali w woj. warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz podlaskim zatrzymań kolejnych osób, które miały brać udział w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami.

Oprócz tego w Warszawie przeszukano trzy firmy świadczące usługi dla podmiotów występujących w śledztwie – wyjaśnił zespół.

reklama

Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Według śledczych zatrzymane przez CBA osoby prowadziły działalność gospodarczą związaną z handlem paliwami i przyjęły nierzetelnie wystawione faktury VAT i na ich podstawie rozliczały się z urzędami skarbowymi.

Mężczyzna na podstawie danych osobowych znajomych brał pożyczki gotówkowe

Prokurator przedstawił zatrzymanym przez CBA zarzuty m.in. oszustw podatkowych oraz prania pieniędzy i zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

reklama

Zespół prasowy CBA przekazał, że w śledztwie tym zarzuty usłyszało łącznie ponad 190 osób. Grupa miała doprowadzić do ponad 700 mln zł uszczupleń w VAT.

Sprawa nadal rozwija się, a śledczy prowadzą czynności i nie wykluczają kolejnych zatrzymań – poinformował w rozmowie zespół. 

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×