14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Ogromne korki na ul. Sielskiej. Jest na nie sposób, ale wielu myśli, że to przejaw “cwaniactwa”

OlsztynOgromne korki na ul. Sielskiej. Jest na nie sposób, ale wielu myśli,...

W związku z pracami remontowymi nawierzchni ulicy Sielskiej w Olsztynie na całym jej odcinku ruch pojazdów jest znacznie utrudniony. By go upłynnić na wniosek komisji BRD został wydłużony na tej ulicy cykl świateł. Ponadto zarządca drogi w godzinach szczytu porannego i popołudniowego wyznaczył osoby – sygnalistów do ręcznego kierowania ruchem. Jednak jak mówią sami kierowcy – internauci, jazda na tzw. suwak bądź zakładkę może się okazać jedną z najskuteczniejszych metod walki z korkami.

reklama

Zarówno funkcjonariuszom, jak i wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zależy na tym, aby ruch na ul. Sielskiej odbywał się nie tylko w miarę płynnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Obecnie po wyłączeniu przez drogowców prawego pasa ruchu ulicy Sielskiej w kierunku granic miasta – od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Kapitańską w miejscu tym, szczególnie w godzinach szczytu tworzą się korki.

reklama

By upłynnić w tym miejscu ruch pojazdów, na wniosek komisji BRD został wydłużony cykl świateł dla ulicy Sielskiej. Ponadto zarządca drogi w godzinach szczytu porannego i popołudniowego wyznaczył osoby – sygnalistów do ręcznego kierowania ruchem. Jednak jak mówią sami kierowcy – internauci, jazda na tzw. suwak bądź zakładkę może się okazać jedną z najskuteczniejszych metod walki z korkami. Potwierdzają to policjanci i zachęcają kierowców do korzystania z tej niepisanej zasady, która niewątpliwie znacznie poprawia przepustowość. Apelujemy o cierpliwość i wyrozumiałość na drodze.
Kierowcy nie powinni postrzegać jazdy na suwak czy zakładkę jako przejawu “cwaniactwa”. Dzięki wyrozumiałości i współpracy kierowców, czyli kulturze jazdy, nie powinno dochodzić do sytuacji, że jeden z pasów jest pusty a na drugim ustawia się długi sznur samochodów.

Warto dodać, że kierowcy stojący na drodze z pierwszeństwem nie mają obowiązku wpuszczania samochodów czekających na wjazd z ulicy podporządkowanej. Nie zmienia to jednak faktu, że wpuszczenie oczekujących z boku kierowców pomoże rozładować sąsiadujące ulice.

Policja przypomina, że na skrzyżowanie nie wolno wjechać nawet przy zielonym świetle, jeżeli nie mamy pewności, że będziemy mogli z niego zjechać. – Blokowanie skrzyżowania jest wykroczeniem. Lepiej się zatrzymać, poczekać aż z drugiej strony skrzyżowania zrobi się miejsce i dopiero ruszyć.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

21 KOMENTARZY

21 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
DAWID
26 sierpnia 2016 21:14

Albo przez Łupstych jak ktos leci na likusy gutkowo redykajny 🙂
BTW KTO JEST TAKI MADRY ZEBY POD KONIEC SEZONU LETNIEGO ZACZYNAC REMONT NA DRODZE WYJAZDOWEJ Z MIASTA W DODATKU PRZY CRS? KTO MA ZA DALEKO DO LBA? NIE MOZNA BYLO ZACZEKAC DO 1.09 ? DLACZEGO NIE REMONTUJA W NOCY? CZY STAC MIESZKANCOW OLSZTYNA NA STANIE W KORKACH? NIKT TAK NAPRAWDE NIE PRZELICZA ILE 400 SAMOCHODOW STOJACYCH 10 MIN SPALA PALIWA?
kUR….. KTORY TO JUZ RAZ LATAJA SIELSKĄ ? ZA WIADUKTEM?

kultura?
25 sierpnia 2016 18:03

Tak, fajnie by było gdyby wszyscy kierowcy potrafili się tak dogadywać na drogach. Ale niestety, nie nauczymy wszystkich kierowców kultury, przez jeden remont 🙂 I kierowcy powinni równomiernie rozjeżdżać się na prawy i lewy pas, a nie, wszyscy na lewy, a ten z końca stawki wjeżdża prawym do końca i czeka aż go wpuszczą 🙂

Polecane
Ogłoszenia