5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zatorze. 17-letni kierowca zatrzymany z narkotykami na ul. Jagiellońskiej

OlsztynZatorze. 17-letni kierowca zatrzymany z narkotykami na ul. Jagiellońskiej

Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych znaleźli narkotyki. 17 i 32-latek odpowiedzą teraz za swój czyn. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano auto na ulicy Jagiellońskiej

reklama

Do zdarzenia doszło w czwartek (16.02.2023). Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zauważyli na ulicy Jagiellońskiej auto. Samochód gwałtownie przyspieszył, po czym gwałtownie skręcił w pobliską drogę. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec Olsztyna.

Funkcjonariusze przeszukali auto oraz mieszkanie kierowcy. Odnaleźli marihuanę oraz mefedron o łącznej wadze 30 gramów. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Kolejne auto z narkotykami w środku

reklama

W piątek (17.02.2023 r.) olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej nissana, którego kierowca na widok patrolu gwałtownie przyspieszył. 32-latek podróżował z pasażerką. W trakcie kontroli policjanci zabezpieczyli woreczek strunowy z zawartością białej substancji, a wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. 32-letni kierujący usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Policji z Olsztyna postanowili wylegitymować mężczyznę. 49-latek stał się nerwowy

Co więcej, jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że 17 i 32-latek prowadzili pojazdy pod działaniem zabronionych substancji – mogą usłyszeć także kolejny zarzut.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
24 lutego 2023 08:17

Ustawa Prawo o ruchu drogowym mówi, że kierowca to osoba uprawniona do kierowania pojazdem silnikowym. Czy 17-latek miał uprawnienia?

Blaster
23 lutego 2023 14:42

Nieźle

Popularne
Ogłoszenia

Złe wybory, złe konsekwencje: ojciec, jadąc z synem odpowie za przestępstwa narkotykowe

Złe wybory, złe konsekwencje: ojciec, jadąc z synem odpowie za przestępstwa narkotykowe