8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pożar w szkole podstawowej. Ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych 

KętrzynPożar w szkole podstawowej. Ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych 

W szkole podstawowej numer 5 w Kętrzynie doszło we wtorek do pożaru pojemnika na papier w szkolnej łazience. Pożar plastikowego elementu spowodował spore zadymienie, ze szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych – poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie.

reklama

Oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon poinformował, że nieustalona dotąd osoba podpaliła w szkolnej łazience plastikowy pojemnik, w którym znajdował się papier.

„Pożar spowodował spore zadymienie, szkolny korytarz był w czarnym, gryzącym dymie. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej dyrekcja szkoły zdecydowała o ewakuacji uczniów i obsługi” – poinformował Golon. Dodał, że z budynku szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych – nauczycieli i personelu pomocniczego.

reklama

Ponieważ intensywnie padał deszcz dzieci i nauczyciele schronili się w sali sportowej, która znajduje się w innej strefie pożarowej, niż korytarz, na którym doszło do zadymienia i łazienka, w której wybuchł pożar.

Mężczyzna z oparzeniami trafił do szpitala.Jego życia nie udało się uratować

„Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego na ścianie pojemnika i oddymieniu szkoły. Strażacy jeszcze są na miejscu, na miejscu jest też policja, która będzie wyjaśniała, kto podpalił pojemnik na papier” – dodał strażak.

reklama

Golon podkreślił, że na szczęście nikomu nic się nie stało. 


źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Uwaga na podpalacza! Policja poszukuje mężczyzny w związku z pożarem domków letniskowych

Mężczyzna z oparzeniami trafił do szpitala.Jego życia nie udało się uratować