6 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powstanie nowy park w Olsztynie

OlsztynPowstanie nowy park w Olsztynie

Urząd Miasta Olsztyn chce przygotować dokumentację w sprawie projektu nowego parku, jaki ma powstać. Zamówił już opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy i pogłębienia zbiorników retencyjnych oraz zagospodarowania terenu w ramach „Osiedlowego Parku Zacisze”.

Projekt parku

reklama

Dokumentacja dotycząca parku ma powstać w oparciu o istniejący już program funkcjonalny oraz projekt koncepcyjny dla tego obszaru. Zamówienie zakłada przygotowanie dokumentacji budowy oraz pogłębienie zbiorników retencyjnych z zagospodarowaniem terenu.

W ramach zamówienia ma powstać również dokumentacja, która ma umożliwić uzyskanie pozwolenia na budowę parku. Ma również być sprawowany nadzór autorski przez projektanta w czasie realizacji prac.

reklama

Park ma powstać w pobliżu ulicy Bukowskiego (od północy), ulicy Bratkowej (od wschodu), działek pod zabudowę jednorodzinną (na południu) oraz ulicy Antonowicza (od zachodu). Całość parku ma mieć powierzchnię wynoszącą około 2,5 hektara.

Poznaliśmy nowego najemcę w Dukacie. Tym razem nie będzie to sklep odzieżowy

Park będzie pełnił wiele funkcji

Jedną z głównych funkcji, jaką ma pełnić park, będzie funkcja rekreacyjna. Projekt ma wykorzystywać naturalne walory przyrody oraz krajobrazu, ponieważ ma się on znajdować wokół zbiornika wodnego. Będą się tu znajdowały strefy relaksu oraz wypoczynku. Ma się również znaleźć miejsce na grilla, plac zabaw oraz tyrolkę. W planach jest również powstanie ścieżki pieszo-rowerowej.

Na nowych osiedlach brakuje terenów zielonych

reklama

W Olsztynie powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych, jednak mieszkańcy zwracają uwagę, że brakuje na nich terenów zielonych. Z tego względu ważne są inicjatywy, które starają się to zmienić.

W przypadku budowy nowego parku, jego położenie nad wodą może sprawić, że będzie możliwe pozyskanie funduszy związanych z ochroną bioróżnorodności oraz retencją.

Ceny nieruchomości w Olsztynie wciąż wysokie. Kupujący chętniej płacą gotówką

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz
26 lutego 2023 21:55

Park to zawsze fajne miejsce na spacer,relaks przy piwku i zajararc blanta milo. Dla kazdego cos dobrego

Wiola
24 lutego 2023 13:06

Nie róbcie boisk dla bobelkow Analkow + bo będzie darcie jap i dewastacja

Popularne
Ogłoszenia

Jezioro Ukiel będzie chronione przed niekontrolowaną zabudową

Powstanie nowa stacja benzynowa na wylocie z Olsztyna.