fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Trwa budowa dwóch nowych dojść do zbiornika retencyjnego na ul. Sikorskiego

OlsztynTrwa budowa dwóch nowych dojść do zbiornika retencyjnego na ul. Sikorskiego

Zgodnie z zapowiedzią trwa budowa dwóch nowych dojść do zbiornika retencyjnego na ul. Sikorskiego. To pierwszy etap budowy parku Nagórki – Jaroty.

reklama

– Pogoda sprzyja wykonawcy więc prace przy budowie nowych dojść do zbiornika idą pełną parą – mówi Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich. – Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się dotrzymać zakontraktowanych terminów.

Pierwszym połączeniem będzie krótka ścieżka pieszo – rowerowa wiodąca od ul. Paukszty – pomiędzy domkami jednorodzinnymi, a Ośrodkiem Polskiego Związku Niewidomych. Drugi będzie trakt pieszy, poprowadzony od strony ul. Turowskiego, przy Szkole Podstawowej nr 12. Ta ścieżka jest wykonywana na wniosek mieszkańców, którzy wybrali ją w głowaniu na projekt miejski w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

reklama

Prace przy krótszym dojściu, od ul. Paukszty, są bardziej zaawansowane. Wykonawca zrobił już tam kanalizację deszczową i wyrównał teren pod budowę ciągu pieszo – rowerowego. Teraz jest na etapie posadawiania krawężników. Natomiast grunt pod drugi ciąg pieszy, który powstaje od Turowskiego, jest obecnie wyrównywany. W obu miejscach została już wykonana kanalizacja deszczowa. W dalszej kolejności zostanie wykonana nawierzchnia mineralna, taka jak wokół zbiornika retencyjnego. Ponadto ścieżki zostaną oświetlone. Wykonawca nasadzi też kilkanaście drzew i rośliny ozdobne. Będą to już kolejne nasadzenia, bo teren wokół zbiornika retencyjnego został już wcześniej obsadzony ponad 150 drzewami, tysiącami krzewów i bylin. Ponadto został zagospodarowany w taki sposób by służył mieszkańcom Olsztyna – dookoła zbiornika wykonano fontannę, tarasy, grille, trampoliny, plac zabaw oraz ścieżki spacerowe i rowerowe.

Dotychczas do parku istniało jedno oficjalne dojście – w pobliżu salonu rowerowego. Nie było jednak oczywiste i łatwe do bezproblemowego odnalezienia. Do końca roku ta przestrzeń zyska dwa kolejne, łatwiejsze skomunikowanie.Dzięki temu powstał niemal czterohektarowy, oświetlony, klimatyczny teren parkowy. To pierwszy etap budowy w tym miejscu większego parku Nagórki – Jaroty.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Robert
11 października 2022 16:48

Można by było połączyć z dużym placem dla dzieci koło Carrefour usunąć na końcu kawałek płotu i tam zrobić ścieżkę i może więcej tych atrakcji dla dzieci zrobić.

babcia
13 października 2022 10:35

Wreszcie coś rozsądnego dzieje się w Olsztynie a nie tylko bloki i beton.

Polecane
Ogłoszenia