-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trwa budowa dwóch nowych dojść do zbiornika retencyjnego na ul. Sikorskiego

OlsztynTrwa budowa dwóch nowych dojść do zbiornika retencyjnego na ul. Sikorskiego

Zgodnie z zapowiedzią trwa budowa dwóch nowych dojść do zbiornika retencyjnego na ul. Sikorskiego. To pierwszy etap budowy parku Nagórki – Jaroty.

reklama

– Pogoda sprzyja wykonawcy więc prace przy budowie nowych dojść do zbiornika idą pełną parą – mówi Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich. – Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się dotrzymać zakontraktowanych terminów.

Pierwszym połączeniem będzie krótka ścieżka pieszo – rowerowa wiodąca od ul. Paukszty – pomiędzy domkami jednorodzinnymi, a Ośrodkiem Polskiego Związku Niewidomych. Drugi będzie trakt pieszy, poprowadzony od strony ul. Turowskiego, przy Szkole Podstawowej nr 12. Ta ścieżka jest wykonywana na wniosek mieszkańców, którzy wybrali ją w głowaniu na projekt miejski w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

reklama

Prace przy krótszym dojściu, od ul. Paukszty, są bardziej zaawansowane. Wykonawca zrobił już tam kanalizację deszczową i wyrównał teren pod budowę ciągu pieszo – rowerowego. Teraz jest na etapie posadawiania krawężników. Natomiast grunt pod drugi ciąg pieszy, który powstaje od Turowskiego, jest obecnie wyrównywany. W obu miejscach została już wykonana kanalizacja deszczowa. W dalszej kolejności zostanie wykonana nawierzchnia mineralna, taka jak wokół zbiornika retencyjnego. Ponadto ścieżki zostaną oświetlone. Wykonawca nasadzi też kilkanaście drzew i rośliny ozdobne. Będą to już kolejne nasadzenia, bo teren wokół zbiornika retencyjnego został już wcześniej obsadzony ponad 150 drzewami, tysiącami krzewów i bylin. Ponadto został zagospodarowany w taki sposób by służył mieszkańcom Olsztyna – dookoła zbiornika wykonano fontannę, tarasy, grille, trampoliny, plac zabaw oraz ścieżki spacerowe i rowerowe.

Dotychczas do parku istniało jedno oficjalne dojście – w pobliżu salonu rowerowego. Nie było jednak oczywiste i łatwe do bezproblemowego odnalezienia. Do końca roku ta przestrzeń zyska dwa kolejne, łatwiejsze skomunikowanie.Dzięki temu powstał niemal czterohektarowy, oświetlony, klimatyczny teren parkowy. To pierwszy etap budowy w tym miejscu większego parku Nagórki – Jaroty.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Robert
11 października 2022 16:48

Można by było połączyć z dużym placem dla dzieci koło Carrefour usunąć na końcu kawałek płotu i tam zrobić ścieżkę i może więcej tych atrakcji dla dzieci zrobić.

babcia
13 października 2022 10:35

Wreszcie coś rozsądnego dzieje się w Olsztynie a nie tylko bloki i beton.

Popularne