7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem

OlsztynSławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z...

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał dwóch przyrodnich braci Sławomira N. i Łukasza O. na 25 i 15 lat więzienia za zabójstwo znajomego. Jego ciało przez kilka dni leżało w mieszkaniu braci.

Sąd skazał braci

reklama

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał braci za zabójstwo, do którego doszło w lutym 2021 roku w Olsztynku. Policję zawiadomił mieszkaniec Olsztynka, który twierdził, że kilka dni wcześniej jego znajoma była świadkiem morderstwa. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i zastali na miejscu zwłoki mężczyzny.

Ofiara wcześniej piła z braćmi alkohol

Jak się okazało ofiara wraz z braćmi oraz znajomą, która później opowiedziała o zbrodni piła alkohol. W pewnym momencie doszło do sprzeczki między biesiadującymi. Jak przekazał sędzia Adam Barczak, uzasadniając wyrok „Powód był błahy, nieistotny, w codziennym życiu nie byłoby to podstawą do utraty życia, ale gdy wszyscy byli po spożyciu alkoholu, doszło do tragedii”.

Wyrok w sprawie zabójstwa Blanki. Matka trafiła do więzienia

Szczegóły zbrodni są przerażające

reklama

Bracia mieli bić i kopać ofiarę po całym ciele, wykorzystując do tego między innymi obuch siekiery. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że zmarły miał kilkanaście urazów, które mogły przyczynić się do śmierci. Starszy z braci Sławomir N. miał wbić ofierze długopis w udo na głębokość 6 centymetrów. Ofiara miała konać przez dwie godziny, a mężczyzna miał ofiarę przykryć kocem. Bracia przez kolejne dni nie wiedzieli, co zrobić z ciałem.

Jak powiedział sędzia „Gdyby wezwano pomoc, być może ofiara by przeżyła, choć trudno mówić o tym z pewnością, bo miała bardzo liczne i bardzo poważne obrażenia”.

Świadkowie zdarzenia

reklama

Kobieta będąca świadkiem zabójstwa chciała opuścić mieszkanie braci. Jednak Sławomir N., jej nie pozwolił. Udało się jej uciec dopiero trzeciego dnia. Wcześniej mężczyzna miał ją złapać za ramię, a przy kolejnej próbie ucieczki uderzyć obuchem siekiery w nogę.

Proces o zabójstwo. W pierwszej instancji wyroki po 14 lat więzienia

W czasie trwania śledztwa ustalono, że zwłoki ofiary znajdowały się przez kilka dni w mieszkaniu braci. W tym czasie miała ich odwiedzić matka, która przyniosła im alkohol. Miała ona widzieć zwłoki mężczyzny.

Wydany w poniedziałek wyrok nie jest prawomocny. Sławomir N. i Łukasz O. mają tę samą matkę jednak różnych ojców. Starszy z braci Sławomir ma 32 lata, drugi jest o 7 lat młodszy. W przeszłości byli już karani m.in. za kradzieże. Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruda
21 lutego 2023 22:04

Legalne alko dla wszystkich! D

Księgowy
21 lutego 2023 19:29

Fajny swetr, gdzie taki można kupić?

Popularne
Ogłoszenia

Usiłowanie zabójstwa: brutalny atak na 18-latkę. Oliwia walczy o sprawiedliwość

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone