5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem

OlsztynSławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z...

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał dwóch braci, Sławomira N. i Łukasza O., na 25 i 15 lat więzienia za zabicie ich znajomego. Ofiara leżała martwa w mieszkaniu braci przez kilka dni, zanim policja zawiadomiona została przez mieszkańca Olsztynka, który twierdził, że kilka dni wcześniej jego znajomy był świadkiem morderstwa.

reklama

Przyczyna zbrodni

Zabójstwo miało miejsce w lutym 2021 roku w Olsztynku, gdzie ofiara, bracia i ich znajoma pili alkohol, kiedy doszło do sprzeczki. Ofiara została pobita przez braci, którzy skorzystali między innymi z obucha siekiery, a Sławomir N. wbijał długopis w udo ofiary na głębokość 6 centymetrów. Ofiara umierała przez dwie godziny, a bracia zasłonili ją kocem. Bracia przez kolejne dni nie wiedzieli, co zrobić z ciałem.

Przebieg śledztwa

Kobieta, będąca świadkiem, chciała opuścić mieszkanie braci, jednak Sławomir N. jej nie pozwolił i próbował ją powstrzymać. Uciekła dopiero trzeciego dnia, po tym jak zostala pobita siekierą w nogę przez Sławomira N. W czasie śledztwa ustalono, że zwłoki ofiary znajdowały się przez kilka dni w mieszkaniu braci, a matka skazańców, która odwiedziła ich w tym czasie, widziała ciało.

reklama

Bracia mają tę samą matkę, ale różnych ojców. Starszy z braci, Sławomir N., ma 32 lata, a drugi jest o 7 lat młodszy. W przeszłości byli już karani m.in. za kradzieże, a obaj nadużywali alkoholu. Wydany wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruda
21 lutego 2023 22:04

Legalne alko dla wszystkich! D

Księgowy
21 lutego 2023 19:29

Fajny swetr, gdzie taki można kupić?

Polecane
Ogłoszenia