4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe informacje w sprawie śmierci zaginionej Natalii. „Ciało ewidentnie zostało ukryte”

OlsztynNowe informacje w sprawie śmierci zaginionej Natalii. "Ciało ewidentnie zostało ukryte"

Policjanci z Olsztyna odnaleźli ciało zaginionej 26-letniej Natalii, po intensywnych poszukiwaniach. Kobieta została znaleziona martwa, gdzie prowadzono poszukiwania od momentu, gdy zgłoszono jej zaginięcie. Wczoraj (18.02.2023 r.) rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie potwierdził informację o tragicznym zakończeniu poszukiwań Natalii.

Tragiczne zakończenie poszukiwań 26-letniej Natalii

reklama

Natalia zaginęła 9 lutego 2023 roku. Pomimo apelu policji i mediów o pomoc, kobieta nie została odnaleziona przez dłuższy czas. Była ostatni raz widziana na ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie.

Ciało Natalii zostało znalezione na terenie Olsztyna, nieopodal jej miejsca zamieszkania. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Okoliczności zdarzenia wskazują, że do śmierci dziewczyny mogło dojść z udziałem osób trzecich, dlatego prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury. Śledczy przesłuchali osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem i prowadzą czynności w tym kierunku.

Nowe ustalenia prokuratury

reklama

Rzecznik prokuratury potwierdził, że wstępne wyniki sekcji zwłok 26-letniej Natalii, które przeprowadzono po odnalezieniu jej ciała, nie pozwalają na ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci. Wyniki toksykologiczne i histopatologiczne są potrzebne do dalszych badań. Prokurator zaznaczył jednak, że śmierć kobiety nie była wynikiem nagłego urazu.

Poddano oględzinom miejsce znalezienia ciała, a także drugie miejsce, w którym prawdopodobnie doszło do zgonu – jest to mieszkanie.

reklama

W sprawie zatrzymano dwie osoby, z czego jedna została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka. Druga osoba, mężczyzna, został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci Natalii. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i w niektórych kwestiach się przyznał, ale będą one poddane dalszej weryfikacji. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, który zostanie rozpatrzony przez sąd.

Czy to było zabójstwo? „Ciało ewidentnie zostało ukryte”

Ciało Natalii zostało znalezione w bagażniku samochodu, który nie należał do niej. Mogę potwierdzić, że ciało znaleziono w samochodzie. Rzeczywiście zostało tam niewątpliwie przemieszczone i ukryte, ponieważ było zawinięte, a w samochodzie też było ukryte pod innymi przedmiotami” – przekazał nam w rozmowie Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Ciało kobiety podejrzany ze znajomym wyniósł z mieszkania w zrolowanej wykładzinie.

Czy mogło to być zabójstwo? Prokurator udzielił nam informacji: „Brakuje ewidentnych urazów, które mogłyby spowodować śmierć. W tym zakresie będą prowadzone dalsze badania. Pobrano wycinki i krew do badań, będą zarządzone badania histopatologiczne oraz toksykologiczne. Zarówno obraz sekcyjny, jak i wyjaśnienia złożone przez podejrzanego w tej sprawie wskazują, iż w grę mogą wchodzić substancje psychoaktywne. Natomiast na ten moment jest to teoria, bardzo poważnie rozważona, ale tylko teoria. Ona wymaga weryfikacji procesowej. Badanie laboratoryjne mogą trwać tygodnie, nawet miesiące”.

Sprawa wciąż jest prowadzona, a policja i prokuratura podejmują wszelkie niezbędne działania, aby wyjaśnić okoliczności zgonu Natalii i ukarać osoby odpowiedzialne za jej śmierć. Bliscy zmarłej oraz społeczność lokalna wciąż przeżywają tragedię i wyrażają swój żal z powodu straty młodej kobiety.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dramat
19 lutego 2023 21:55

Teraz każdy płacze, ale za życia nikt jej nie pomógł. Polska XXI wieku.

Mały miś
20 lutego 2023 07:41

Od dawna było wiadomo co ona wyprawia …narkotyki …imprezy latanie po balkonach..Myślę że dostała jakiś lewy towar albo za dużo … A koledzy się wystraszyli….tylko szkoda że zamiast zDz na pogotowie schowali ja do bagażnika …Teraz wszyscy płaczą a wiekszosc wiedziala jak ona żyje ….

Popularne
Ogłoszenia