10 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Dramatyczny przypadek chłopca z dysplazją włóknistą kości

OlsztynDramatyczny przypadek chłopca z dysplazją włóknistą kości

Jan Jankowiak urodził się we wrześniu 2022 roku z połamaną kością piszczelową i strzałkową lewej nóżki. Nie pozwala mu to na normalny rozwój i sprawia trudności z poruszaniem się. Zbiórkę wsparł Adrian Mierzejewski.

reklama

Walkę o sprawność Jasia można wesprzeć tutaj, a jego postępy można obserwować na Facebooku.

Konsultacja u Doktora Paleya

Po odbytej konsultacji w klinice Doktora Paleya okazało się, że chłopiec cierpi na dysplazję włóknistą kości ze stawem rzekomym.

reklama

Wiadomo już, że chłopiec będzie potrzebował kilku operacji i długotrwałej rehabilitacji. Na chwilę obecną trudno oszacować całkowity koszt, ale leczenie podobnego schorzenia u innych dzieci to koszt ponad pół miliona złotych.

Prowadzone są różnego rodzaju zbiórki na leczenie Jasia. Jak napisali rodzice na stronie zbiórki ich syna „nóżka synka jest cała wykrzywiona i luźna”, ale jest w niej czucie, Jaś rusza paluszkami i stara się ją podnosić.

Adrian Mierzejewski wsparł akcję

Zbiórka na leczenie chłopca trwa nadal, jednak zostało coraz mniej czasu. Chętni, którzy chcą pomóc Jasiowi mogą zajrzeć na grupę na Facebooku z licytacjami dla chłopca https://m.facebook.com/groups/5654824154600393/

reklama

Istnieje również możliwość wystawiania przedmiotów na aukcjach na Allegro Charytatywni.

W ostatnim czasie zbiórkę na leczenie chłopca wsparł olsztynianin Adrian Mierzejewski znany z gry w zespole Chinese Super League w zespole Henan Songshan Longmen. Przekazał na licytację 3 koszulki meczowe. Spotkał się również z Jankiem i jego rodzicami dodając im otuchy.

Link do aukcji https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-siepomaga.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia