7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Trwa zbiórka na leczenie dwumiesięcznego Jasia z Olsztyna, który urodził się ze złamaną nóżką

OlsztynTrwa zbiórka na leczenie dwumiesięcznego Jasia z Olsztyna, który urodził się ze...

Dwumiesięczny Janek z Olsztyna urodził się ze złamaną nóżką. Wada uniemożliwia mu normalny rozwój, a koszty leczenia i rehabilitacji mogą wynieść nawet ponad pół miliona złotych.

reklama

Jan Jankowiak urodził się 24 września 2022 roku z połamaną kością piszczelową i strzałkową lewej nóżki, co nie pozwala mu na normalny rozwój i prowadzi do trudności albo całkowitego braku możliwości chodzenia.

Po konsultacji w klinice Doktora Paleya w Warszawie okazało się, że chłopiec cierpi na dysplazję włóknistą kości ze stawem rzekomym – jest to nietypowy przypadek z uwagi na wiek dziecka i miejsca złamań.

reklama

Jaś będzie potrzebował kilku operacji i długotrwałej – aż przestanie rosnąć – rehabilitacji. Nie są jeszcze znane koszty, jednak rodzice chłopca zrobili rozeznanie i dowiedzieli się, że leczenie podobnych wad u innych dzieci może kosztować nawet ponad pół miliona złotych.

Założyli więc zbiórkę na siepomaga.pl, gdzie można wesprzeć maluszka.

Obecnie rodzina czeka na wyniki badań genetycznych, które mają wykluczyć choroby współistniejące takie jak wrodzona łamliwość kości i neurofibromatoza.

reklama

Jak napisali na stronie zbiórki rodzice chłopca, „nóżka synka jest cała wykrzywiona i luźna”, ale jest w niej czucie, Jaś rusza paluszkami i stara się ją podnosić. To jednak za mało, aby mógł postawić pierwszy krok.

Walkę o sprawność Jasia można wesprzeć tutaj, a jego postępy można obserwować na Facebooku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia