8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rok od wybuchu wojny na Ukrainie. Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego zorganizuje koncert

OlsztynRok od wybuchu wojny na Ukrainie. Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego zorganizuje koncert

24 lutego mija rok od wybuchu wojny na Ukrainie. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego zorganizuje koncert dla wolontariuszy, którzy pomagali uchodźcom i walczącym.

Koncert w rocznicę wybuchu wojny

reklama

Koncert odbędzie się 24 lutego o godzinie 18.00 w auli im. Anny Wasilewskiej. Wstęp będzie bezpłatny. Wystąpi olsztyński chór Bel Canto oraz dzieci z zespołu szkół z ukraińskim językiem nauczania w Górowie Iławeckim. W szkole tej uczy się wielu uczniów z Ukrainy.

Jak powiedział marszałek Sycz „Koncert będzie formą podziękowania za pomoc walczącej Ukrainie. Zapraszam wszystkich, którzy wolontariacko pomagają uchodźcom, którzy wspierali i wspierają Ukrainę”. Zaproszenie jest skierowane również do samorządowców oraz tych, którzy na co dzień pracują z Ukraińcami. Dodał również, że „Bardzo wiele osób okazało w ostatnim roku wielkie serce dla ludzi uciekających przed wojną i walczących na wojnie. Chcemy za tę życzliwość podziękować”.

Ruszyły prace nad budową nowego Centrum Kultury i Edukacji pod Olsztynem

Uchodźcy z Ukrainy w województwie warmińsko-mazurskim

reklama

Obecnie w ośrodkach na terenie Warmii i Mazur przebywa ok. 3,5 tys. uchodźców. Jak przekazał rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek „Mamy sporą rezerwę tych miejsc na wypadek kolejnej fali uchodźców”. Powiedział również, że nie można powiedzieć, ilu uchodźców z Ukrainy usamodzielniło się w regionie po tym, jak się wyprowadzili z ośrodków prowadzonych przez rząd, czy samorządy. Jak dodał „Ci ludzie mogą sami decydować o swoim losie, wynajmować mieszkania, podejmować pracę. I robią to, co nas bardzo cieszy”.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wybrał nowy zarząd

Spotkanie autorskie Zdzisława Piaskowskiego przyciągnęło tłumy