-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Łagodniejsza kara za napad z bronią w ręku na kantor w Olsztynie

OlsztynŁagodniejsza kara za napad z bronią w ręku na kantor w Olsztynie

Mężczyzna oskarżony o napad rabunkowy na punkt wymiany kryptowalut i złota w Olsztynie z użyciem broni, skazany został dzisiaj na 16 lat pozbawienia wolności. W pierwszej instancji wydano wyrok na 25 lat. Sąd Apelacyjny w Białymstoku w części zmienił kwalifikację prawną czynu, uznając, że w przypadku postrzelenia jednej z osób nie jest to usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym, ale spowodowanie ciężkich obrażeń, ale z zamiarem bezpośrednim.

reklama

Prokuratura w swojej apelacji chciała, by skazany został skazany na dożywocie, a obrona wystąpiła o łagodniejszą karę nie za usiłowanie zabójstwa, a jedynie za rozbój.

W wyniku napadu rabunkowego przeprowadzonego na kantorze przy ulicy Głowackiego w Olsztynie, przed dwoma laty, sprawca skradł 60 złotych monet o wartości 440 tys. zł, usiłował zabić wszystkich trzech pracowników obecnych w kantorze. Z tego incydentu dwie osoby zostały ranni. Oskarżony odpowiadał także za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Według informacji, motywem jego działania miały być problemy finansowe związane z nietrafionymi inwestycjami giełdowymi.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Spoko
13 lutego 2023 13:18

Wyjdzie po 8 no może 10 latach.

babcia
13 lutego 2023 20:27

Miłosierny sąd zlitował się nad bandytami. Ciekawe, co było tego przyczyną?

Polecane
Ogłoszenia