9 C
Olsztyn
czwartek, 30 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Automat z paczkami firmy Orlen psuje krajobraz w centrum Olsztyna

OlsztynAutomat z paczkami firmy Orlen psuje krajobraz w centrum Olsztyna

W ostatnim czasie na rogu ulic 1 Maja i Partyzantów w pobliżu tzw. Domu Polskiego pojawił się automat z paczkami firmy Orlen. Wielu osobom nie podoba się ta lokalizacja.

Automat z paczkami Orlenu

reklama

Kilka tygodni temu na miejscu dawnego śmietnika pojawił się automat z paczkami Orlen. Jednak nie wszystkim się to spodobało. Pojawiły się komentarze, że ustawienie go w pobliżu Domu Polskiego, czyli symbolu patriotyzmu na Warmii i Mazurach nie jest właściwą lokalizacją. Dodatkowo jego obecność psuje otoczenie oraz centrum miasta.

W sprawie zabrał głos Powiatowy Inspektor Budowlany

Jak przekazał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego „W związku z tym, że dla działki, na której usytuowany jest ww. paczkomat, nie obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego oraz w związku z tym, że paczkomat usytuowany jest na działce stanowiącej własność osób fizycznych, których staraniem ustawiono paczkomat, brak jest podstaw do wszczęcia postępowania administracyjnego przez organ nadzoru budowlanego”.

Apartamentowiec wśród zabytkowych kamienic. Ruszyła budowa w sercu Olsztyna

Gmina zrobiła to w obawie przed odszkodowaniem

reklama

Wszystko wskazuje na to, że umiejscowienie automatu z paczkami jest efektem zaniechania prac nad ustawą krajobrazową przez miasto Olsztyn. Urzędnicy tłumaczą się tym, że gmina musiała się zgodzić, inaczej musiałaby zapłacić odszkodowanie. Mogłoby to nastąpić w sytuacji, gdyby Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej uchylił przepisy dotyczące takich uchwał w Polsce.

Kwestią kontrowersyjną jest również fakt dojazdu do automatu z paczkami firmy Orlen przez firmy spedycyjne, ponieważ nie ma tu żadnego wjazdu. Znajdują się za to przejścia dla pieszych oraz ścieżka rowerowa.

Automat z paczkami firmy Orlen psuje krajobraz w centrum Olsztyna nieruchomości Olsztyn, Wiadomości
reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
19 lutego 2023 18:24

To w wyniku indolencji władz w Olsztynie są możliwe takie działania. Szczególnie widoczne jest to w przypadku patodeweloperów.

Hekate
19 lutego 2023 17:03

Pfff…a inne paczkomaty to upiekszaja krajobraz..

Popularne
Ogłoszenia

Zadyma u dewelopera. Mieszkania w centrum Olsztyna miały być marzeniem a stały się koszmarem

Nowe inwestycje w Olsztynie. Ratusz wydał decyzje