7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Usiłowanie zabójstwa: brutalny atak na 18-latkę. Oliwia walczy o sprawiedliwość

SzczytnoUsiłowanie zabójstwa: brutalny atak na 18-latkę. Oliwia walczy o sprawiedliwość

Sąd Okręgowy w Olsztynie zakończył postępowanie dowodowe w procesie o usiłowanie zabójstwa 18-Oliwii. Próby tej dokonać miał jej chłopak, Nikodem C. Do zdarzenia doszło po osiemnastych urodzinach dziewczyny. Na koniec marca zaplanowano mowy końcowe.

Próba zabójstwa

reklama

Do napadu doszło na terenie posesji rodziców Oliwii, po tym, jak para wróciła z zabawy urodzinowej dziewczyny. Nikodem miał najpierw zacisnąć ręce na szyi dziewczyny, a następnie, gdy straciła ona przytomność, kopać ją po ciele i głowie. Dziewczyna trafiła do szpitala. Jej stan był ciężki. Miała ona wiele urazów twarzoczaszki oraz wybitych siedem zębów.

Przyczyną napaści była zazdrość

Przyczyną brutalnego napadu była zazdrość. Chłopak Oliwii w trakcie jej przyjęcia urodzinowego miał kilka razy wybuchnąć z powodu zbytniego spoufalania się Oliwii z innymi chłopakami. Jednego z nich miał nawet uderzyć pięścią w twarz.

Złagodzenie kary za usiłowanie zabójstwa sąsiada
reklama

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że pobił dziewczynę, ale nie chciał jej zabić.

Odtworzono nagranie z monitoringu

Sąd odtworzył nagranie z monitoringu, który był zamontowany na posesji należącej do rodziców dziewczyny. Na nagraniu widać, jak chłopak bije i kopie dziewczynę, a następnie zostawił ją samą i odjechał taksówką. Obrońca chłopaka powiedział, że na następnej rozprawie krótko odniesie się do nagrania, ponieważ chłopak ze względu na zły stan psychiczny, nie jest w stanie tego zrobić.

Przesłuchanie świadków

reklama

Przesłuchano ostatnich świadków. Wśród nich była sąsiadka rodziny Nikodema C. oraz przyjaciółka Oliwii. Sąsiadka miała zeznać, że chłopak był spokojny i dobry. Jego matka miała się skarżyć, że dziewczyna miała mieć zły wpływ na Nikodema. Podobno dziewczyna miała oczekiwać od swojego chłopaka natychmiastowego stawiania się na prośbę dziewczyny w jej domu.

Proces oskarżonego o zabójstwo konkubenta matki w Biskupcu już niedługo

Koleżanka Oliwii zeznała, że ta miała jej powiedzieć, że nie czuje się komfortowo w towarzystwie Nikodema. Miała ona być również świadkiem sytuacji, w których chłopak miał reagować wybuchowo i agresywnie. Oliwia miała również się przyznać, że boi się swojego chłopaka.

Roszczenia finansowe

Pełnomocnicy Oliwii złożyli w czwartek w sądzie korektę roszczeń finansowych. Chcą oni 300 tys. zł zadośćuczynienia, jak również pokrycia kosztów leczenia ortodontycznego, które jest szacowane na ponad 102 tys. zł. Wcześniej obrona szacowała koszty leczenia na 40 tys. zł, jednak teraz twierdzi, że są one nieaktualne.

Oliwia pojawiła się jedynie raz w sądzie, w czasie pierwszej rozprawy. 31 marca na zaplanowanej rozprawie mają zostać przedstawione mowy stron.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Aneta
12 lutego 2023 09:05

A co z tym chłopakiem co został zaatakowany siekierą w Braniewie przez rycydywiste??? On nie słyszy. Potrzebny aparat słuchowy a nikt nie chce pomóc

Anonimowo
16 lutego 2023 16:17

Morze szkoda ze tak się stało ale święta ona nie jest

Popularne
Ogłoszenia

Adwokat Paweł K. przyszedł do sądu z "ochroną". Co zeznał podczas rozprawy?

Wyrok w sprawie zabójstwa Blanki. Matka trafiła do więzienia