11 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Kontrola na S7 ujawnia nielegalny biznes z odpadami samochodowymi

ElblągKontrola na S7 ujawnia nielegalny biznes z odpadami samochodowymi

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili nielegalny przewóz odpadów na drodze krajowej S7. W naczepie samochodu znaleziono odpady żelaza, stali, gumy, a także plastiku.

reklama

Samochód ciężarowy zatrzymany do kontroli

Funkcjonariusze Referatu Realizacji z Elbląga na drodze ekspresowej S7 zatrzymali samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało oznaczenie, które znajdowało się na kabinie pojazdu wskazywało, że ma miejsce przewóz odpadów. Dodatkowo z dokumentów jakie przedstawił kierowca wynikało, że transport dotyczy odpadów żelaza oraz stali. Funkcjonariusze postanowili prześwietlić ciężarówkę przy użyciu mobilnego skanera RTG.

Kontrola ujawniła inne odpady

W czasie trwania kontroli znaleziono w przestrzeni ładunkowej elementy, które nie były zgłaszane przez przewoźnika, w tym gumowe oraz plastikowe odpady. W związku z tym wezwano na miejsce inspektorów z Delegatury w Elblągu.

reklama

Funkcjonariusze wraz z inspektorami WIOŚ udali się na miejsce, w którym dokonano załadunku towaru. Okazało się, że na posesji i w pomieszczeniach zakładu znajdowała się spora ilość zdemontowanych części samochodowych, jak również uszkodzone pojazdy.

Podejrzenie nielegalnego procederu demontażu pojazdów

Jedna z osób przebywających na terenie posesji oznajmiła, że w tym miejscu dokonuje demontażu samochodów. W związku z zaistniałym podejrzeniem nielegalnego procederu demontażu pojazdów, w tym również mogących pochodzić z kradzieży na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze policji z Elbląga.

Za stwierdzone podczas kontroli naruszenie ustawy o transporcie drogowym kierowca otrzymał 200 złotych mandatu. Za ujawnienie miejsca nielegalnego prowadzenia demontażu pojazdów grozi kara do 500 tysięcy złotych. WIOŚ prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

reklama

źródło: KAS

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia