6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Oszustwo miłosne na 300 tysięcy złotych w Olsztynie

OlsztynOszustwo miłosne na 300 tysięcy złotych w Olsztynie

Mieszkanka Olsztyna straciła ponad 300 tysięcy złotych, a proceder miał trwać rok.

reklama

Proceder trwał rok

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we wtorek (7.02.2023) wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Mieszkanka Olsztyna od stycznia 2022 roku aż do lutego 2023 miała dokonywać przelewów na rzecz wdowca. Miał on potrzebować pieniędzy na operację córki.

Para miała się poznać na jednym z portali internetowych. To właśnie tam mężczyzna miał opowiedzieć olsztyniance swoją historię, w której to samotny mężczyzna walczył o zdrowie swojego dziecka. Kobieta postanowiła pomóc mężczyźnie i zaczęła organizować zbiórki w internecie. Apelowała również o wpłacanie pieniędzy, jak również sama miała to robić. W pewnym momencie zaczęła zaciągać pożyczki oraz chwilówki. Mężczyzna twierdził, że pracuje na platformie wiertniczej w Egipcie i twierdził, że jak tylko dostanie wypłatę to odda pieniądze kobiecie.

reklama

W rezultacie w kwietniu 2022 roku mężczyzna oświadczył, że jego córka zakończyła leczenie dzięki wsparciu kobiety oraz że otrzymał on wypłatę za pracę na platformie wiertniczej. Pieniądze miał przesłać kobiecie w paczce, jednak poszkodowana musiała zapłacić opłaty celne za paczkę. Po tym jak skończyły jej się środki finansowe, otrzymała ona informację, że paczka zostanie odesłana do adresata.

Sprawa wyszła na jaw

Kobieta postanowiła zwrócić się do męża o środki na zrobienie ostatniego przelewu za paczkę. W tym momencie rodzina uświadomiła jej, że padła ona ofiarą oszustwa. Kodeks karny podaje, że kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wio
11 lutego 2023 19:36

“Kobieta postanowiła zwrócić się do męża o środki na zrobienie ostatniego przelewu za paczkę” XD

Hubert
13 lutego 2023 19:28

Poznała chłopa w necie ale dobry mąż pożyczył na paczkę 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Polecane
Ogłoszenia