7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Luksusowe oszustwo: mężczyzna wpadł na niecodzienny pomysł

OlsztynLuksusowe oszustwo: mężczyzna wpadł na niecodzienny pomysł

25-letni mieszkaniec powiatu węgorzewskiego chciał pojeździć luksusowymi autami. Jednak nie było go stać na zakup drogiego auta albo na wypożyczenie go. Postanowił podawać się za użytkownika pojazdów marki premium, a następnie zgłaszał ich uszkodzenia bądź awarię. W ten sposób miał dostawać do dyspozycji auto zastępcze tej samej klasy z wypożyczalni. Teraz odpowie za swoje czyny. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

Podejrzenie oszustwa

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniają okoliczności przestępstw jakich miał dokonywać 25-letni mężczyzna. Do policjantów wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie po tym, jak przedstawiciele firmy pośredniczącej w wynajmie nabrali podejrzeń w sprawie oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze pochodzący z powiatu węgorzewskiego 25-latek miał doprowadzić do oszustwa polegającego na oszukiwaniu firmy pośredniczącej w wynajmie luksusowych aut. Mężczyzna najpierw miał odwiedzać salony samochodowe w Olsztynie i tam zapamiętywać i zbierać dane samochodów luksusowych będących w dyspozycji salonów. Następnie podawał się za użytkownika samochodów i zgłaszał ubezpieczycielom fikcyjne awarie lub drobne uszkodzenia tych aut oraz potrzebę uzyskania auta zastępczego na czas naprawy. Czasami podawał dane osobowe swoich znajomych lub członków rodziny, bez ich zgody i wiedzy. Następnie miał się kontaktować z pośrednikiem zajmującym się wypożyczaniem aut, współpracującym z firmami ubezpieczeniowymi w celu otrzymania pojazdu zastępczego.

reklama

Pracownicy nabrali podejrzeń

Pracownicy firmy nabrali podejrzeń i o sprawie powiadomili policję. Gdy dotarli do 25-latka jego plan został ujawniony. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania i dokonania oszustwa. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia