4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024

Legendarny Kult zagra podczas Kortowiady 2023!

Jak w każdy wtorek organizatorzy Kortowiady ujawnili kolejną niewiadomą – ósmy już zespół, który uświetni swoim występem 62. edycję olsztyńskich juwenaliów. Tym razem to na pewno dobra wiadomość szczególnie dla fanów mocniejszych brzmień, ponieważ na kortowiadowej scenie zagra legendarny Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.

Kult powstał na początku 1982 roku, aktywnie i nieprzerwanie gra już ponad 40 lat. Przez ten czas zespół wydał aż 17 płyt długogrających, zagrał ponad 3000 koncertów, także na wielu znanych festiwalach i przeglądach w Polsce i na świecie. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność charakteryzuje się sukcesami pod względem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym.

Zespół zasilił grono artystów, którzy wystąpią podczas święta studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Łącznie na Scenie Głównej zlokalizowanej na Plaży Kortowskiej wystąpi 15. artystów. Dotychczas potwierdzono obecność takich, jak Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Igo, Błażej Król oraz Kult. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie internetowej: www.bilety.kortowiada.pl. Najświeższe informacje dotyczące Kortowiady publikowane są na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych: na Facebooku: www.facebook.com/kortowiadafestiwal oraz na Instagramie: www.instagram.com/kortowiada

Przypominamy, ze olsztyńskie juwenalia 2023 potrwają od 24 do 27 maja. Koncerty na Scenie Głównej będą odbywać się przez 3 dni, od 25 do 27 maja. Każdego dnia wystąpi pięciu artystów. Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.