6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Włamał się do jubilera, ukradł niewiele, a to co ukradł – pogubił po drodze

OlsztynWłamał się do jubilera, ukradł niewiele, a to co ukradł - pogubił...

Policjanci z Olsztyna zatrzymali sprawcę włamania i kradzieży do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta. Łupem padła biżuteria o łącznej kwocie 13 tysięcy złotych. Sprawcą okazał się 26-letni mężczyzna, który już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

*nagranie wideo

Włamanie do salonu jubilerskiego

4 stycznia tego roku policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do jednego z salonów jubilerskich w Olsztynie. Łupem sprawcy padła biżuteria oraz elementy wystawy. Na miejscu zdarzenia pojawił się technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. W działaniach brał również udział pies tropiący z przewodnikiem. Jak się okazało w toku postępowania sprawca kradzieży pozostawił część skradzionych przedmiotów niedaleko budynku. Zostały one znalezione i zabezpieczone. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringów, ślady oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Straty oszacowano na ponad 13 tysięcy złotych.

reklama

Policja wpadła na trop sprawcy

Funkcjonariusze w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajęli się wyjaśnieniem zdarzenia oraz dotarciem do sprawcy. W trakcie wykonywania czynności operacyjnych policjantom udało się wpaść na trop sprawcy przestępstwa. Jak się okazało był nim 26-letni olsztynianin, który został zatrzymany w poniedziałek (30.01.2023). Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawca przyznał się do stawianych mu zarzutów i grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Właściciel salonu jubilerskiego uzyskał już część skradzionych przedmiotów.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sdad
2 lutego 2023 10:13

no ale jak to przeciez ludzie zawsze mówią, że policja nic nie robi

Lolo
2 lutego 2023 13:38

Git człowiek, szkoda, że go złapali.

Polecane
Ogłoszenia