8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023

Błażej Król wystąpi podczas Kortowiady 2023

Zgodnie z tradycją organizatorzy Kortowiady w kolejny wtorek ogłaszają następnego artystę, który wystąpi podczas nadchodzącej 62. edycji olsztyńskich juwenaliów. Jak dotąd potwierdzono obecność takich wykonawców, jak: Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet oraz Igo. Dziś przyszła pora na siódme ogłoszenie – do grona artystów Kortowiady 2023 dołącza Błażej Król!

Błażej Król to wokalista, autor tekstów i kompozytor. Swobodnie posługuje się różnorodnymi formami wyrazu: operuje zarówno klasycznymi środkami, jak niekonwencjonalnymi elementami. Jego utwory to swego rodzaju przejaw artystycznej fuzji – łączą w sobie muzyczną brawurę i poetycką wrażliwość. Kuszące słowa podane są na psychodelicznym gruncie, symbolizm łamie się na paraliżujący realizm, a eksperymenty ze strukturą oraz igranie z konceptem utworu zaskakują odbiorcę. Jak dotąd Błażej Król wydał sześć solowych płyt. W 2019 roku otrzymał Paszport Polityki, natomiast rok później został wyróżniony Fryderykiem w kategorii „Autor Roku”. Jego obecność z całą pewnością wniesie wiele wyjątkowości na kortowiadową scenę.

Zalia wystąpi w maju na kortowiadowej scenie!

Podczas Kortowiady 2023 na Scenie Głównej, zlokalizowanej na malowniczej Plaży Kortowskiej, wystąpi 15 znanych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Organizatorzy ogłoszą zatem jeszcze 8 wykonawców, którzy uświetnią nadchodzące juwenalia. Karnety upoważniające do uczestnictwa w koncertach są nadal dostępne na stronie internetowej organizatora, pod adresem www.bilety.kortowiada.pl. Sprzedaż biletów jednodniowych rozpocznie się 28 marca.

Przypominamy, ze olsztyńskie juwenalia 2023 potrwają od 24 do 27 maja. Koncerty na Scenie Głównej będą odbywać się przez 3 dni, od 25 do 27 maja. Każdego dnia wystąpi pięciu artystów. Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.

Legendarny Kult zagra podczas Kortowiady 2023!