6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Dwóch recydywistów napadło na policjanta w sklepie Stokrotka

OlsztynDwóch recydywistów napadło na policjanta w sklepie Stokrotka

Dwóch mężczyzn zostali oskarżeni o kradzież rozbójniczą i czynną napaść na funkcjonariusza. Złodzieje ukradli artykuły spożywcze w sklepie Stokrotka w Olsztynie, a kiedy policjant chciał ich zatrzymać, zaatakowali go. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Wydarzenie miało miejsce wieczorem w piątek, kiedy to policjant zauważył mężczyznę, który kradł produkty spożywcze. Gdy próbował go powstrzymać, złodziej zaczął się awanturować. Wtedy pojawił się drugi mężczyzna, który również brał udział w kradzieży. Wspólnie zaatakowali funkcjonariusza.

Podczas starcia jeden z napastników groził policjantowi przedmiotem przypominającym broń palną, którym potem okazała się być broń pneumatyczna. Po zdarzeniu mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, ale zostali zatrzymani przez policję w jednym z mieszkań w Olsztynie. Podczas przeszukania domu policja znalazła broń pneumatyczną, która mogła spowodować poważne obrażenia ciała policjanta.

reklama

Mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje czyny i zostaną osądzeni w warunkach tzw. recydywy, ponieważ już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Decyzją prokuratury zostali objęci wolnościowymi środkami zapobiegawczymi w postaci policyjnego dozoru.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
30 stycznia 2023 18:45

Git ludzie

Polecane
Ogłoszenia