5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwóch recydywistów napadło na policjanta w sklepie Stokrotka

OlsztynDwóch recydywistów napadło na policjanta w sklepie Stokrotka

Zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy w Olsztynie ukradli artykuły spożywcze a następnie zaatakowali interweniującego policjanta. Wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

reklama

Jak podał w poniedziałek mł. asp. Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w piątek wieczorem w sklepie Stokrotka przy ul. Bajkowej w Olsztynie, policjant który był po służbie zauważył mężczyznę, który kradł artykuły spożywcze.

Policjant chciał zatrzymać złodzieja. Kiedy ten dowiedział się, że ma do czynienia z policjantem, stał się agresywny. Po chwili do funkcjonariusza podszedł, jak się później okazało, drugi sprawca kradzieży. Mężczyźni zaatakowali policjanta.

reklama

„W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i skierował go w kierunku policjanta, zagroził jego użyciem, po czym razem ze swoim kompanem uciekli z miejsca. Szczegółowa informacja o tym zdarzeniu szybko została przekazana oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i pozostałym policyjnym patrolom”- poinformował Jurkun.

Przestępczy klan. Córka, matka i 89-letnia babcia zatrzymane na gorącym uczynku

Po kilku godzinach funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wspólnie z policyjnymi wywiadowcami, zatrzymali obu mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie miasta. Okazali się nimi 28 i 39-letni mieszkańcy Olsztyna. W trakcie przeszukania domu znaleziono przedmiot, którym grożono policjantowi. „Była to broń pneumatyczna, która w momencie zdarzenia była najprawdopodobniej załadowana i jej użycie mogło doprowadzić do poważnego uszkodzenia ciała”- podała policja.

reklama

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza, który podjął wobec nich czynności służbowe. Obaj mężczyźni byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa i będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Nagranie wideo z Galerii Warmińskiej. Czy policja rozwikła tę brzydko pachnącą zagadkę?

Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzn wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
30 stycznia 2023 18:45

Git ludzie

Popularne
Ogłoszenia

Czy rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prosi o kontakt

20-latek wszedł do sklepu z AGD i RTV i chciał ukraść telewizor