7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najdroższe zwierzęta domowe

Materiał partneraNajdroższe zwierzęta domowe

Zwierzęta towarzyszą nam w domu od zawsze. Cieszymy się ich obecnością i towarzystwem w codziennym życiu. Czasem jednak wybór odpowiedniego zwierzaka wiąże się z nie lada wydatkiem. Wiadomo jednak, że część z nas jest gotowa zapłacić ogromne sumy za rzadką rasę domowego zwierzątka.

Koty

reklama

Wśród najpopularniejszych zwierząt domowych są koty. Mimo, że na co dzień mijamy szarawe dachowce lub łaciate kociaki, kryjące się po piwnicach, gatunek ten ma swoich celebrytów. Do najwyżej cenionych należą ashera, savannah czy kot bengalski. Ceny wahają się od kilku do kilkuset tysięcy zł.

Psy

Wśród tego gatunku mamy najdroższe rasy wśród zwierząt domowych. Rzadkie, posiadające wszystkie cechy dystynktywne i z odpowiedniej hodowli osobniki są prawdziwą ozdobą domu i wyznacznikiem statusu materialnego ich właścicieli. Piękny mastif tybetański osiągnął cenę 2 mln dol. Kolejny przykład to syberyjski samojed, grzywacz chiński a także cavalier king charles spaniel. Każdy właściciel takiego wyjątkowego psa dba o wszystkie jego potrzeby i szuka ekskluzywnych elementów wyprawki – poduchy, legowiska czy kocyki np. z linii BB Republic.

Ptaki

reklama

Ostatnią grupą ekskluzywnych zwierząt są ptaki: papuga makolągwa hiacyntowa i kakadu palmowa. Co ciekawe, również gołębie pocztowe osiągają zawrotne kwoty kilkuset tysięcy zł. Ptaki od zawsze były żywą ozdobą dworów i pałaców, nie dziwi więc, że egzotyczne gatunki stały się niezwykle popularne wśród dzisiejszych elit.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia