6 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci zatrzymali braci na gorącym uczynku. To nie jest ich jedyne przewinienie

OlsztynOlsztyńscy policjanci zatrzymali braci na gorącym uczynku. To nie jest ich jedyne...

Policjanci z Olsztyna, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem. Dokonali jej 41 i 42-latek, którzy odpowiedzialni są także za kradzieże paliwa z zaparkowanych pojazdów. Dodatkowo przy jednym z nich znaleziono narkotyki. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani bracia

reklama

Do zdarzenia doszło w piątek (20.01.2023) roku w Olsztynie. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop dwóch braci, którzy mieli związek z kradzieżami paliwa z zaparkowanych aut. Policjantom udało się ich zatrzymać na ulicy Lubelskiej, po tym jak włamali się do dwóch busów. Sprawcy dokonali kradzieży narzędzi i elektronarzędzi o wartości ponad 24 tysięcy złotych.

900 złotych strat w sklepie na terenie Olsztyna. Nagranie wideo bulwersuje

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je właścicielom. W czasie zatrzymania przy 42-letnim mężczyźnie znaleziono woreczek foliowy z białym proszkiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to mefedron. Proszek został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

Kradzież paliwa z aut

reklama

Policjanci ustalili, że bracia w grudniu 2022 roku dokonali kradzieży paliwa o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych. Wybierali oni ciężarówki, które były zaparkowane w nieoświetlonych miejscach w pobliżu zalesionych terenów. Z tego procederu uczynili stałe źródło dochodów.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

41 i 42-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, a jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Jak się okazało mężczyźni byli już karani w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu. Odpowiadać będą w warunkach recydywy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. W sobotę (21.01.2023) wobec braci na wniosek Prokuratury Olsztyn-Południe zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Groził sprzedawczyni, że ją ukłuje igłą i zarazi chorobą
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
26 stycznia 2023 19:43

Uciąć cwelom j….a!!!!

lolo
26 stycznia 2023 17:02

git ludzie

Popularne
Ogłoszenia

Groził sprzedawczyni, że ją ukłuje igłą i zarazi chorobą

Dzielnicowym z Dywit udało się wyjaśnić okoliczności oraz ustalić sprawcę baneru reklamowego