13 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mężczyzna odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków w lodówce

WiadomościMężczyzna odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków w lodówce

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. W trakcie przeszukania mieszkania 31-latka, policjanci w lodówce znaleźli narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

reklama

Sprawa ma swój początek w październiku 2020 roku. Wówczas policjanci otrzymali informację o kradzieży roweru z jednego z bloków na terenie miasta.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jednoślad nie był zabezpieczony, a jego wartość wynosiła 1500 złotych. W trakcie przeprowadzonych czynności pokrzywdzony rozpoznał sprawcę kradzieży na nagraniu z monitoringu, a następnie zauważył go na ulicy i zadzwonił na nr alarmowy. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, który zatrzymał wskazanego mężczyznę.

reklama

Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Olsztyna. Policjanci przeszukali mieszkanie podejrzanego, gdzie w kuchni w lodówce znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Zabezpieczoną substancję przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Tym razem dokładnie widać na nagraniu co zrobił poszukiwany przez policję

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 31-lakowi zarzut kradzieży oraz posiadania substancji zabronionych. Ponadto okazało się, że mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

reklama

Źródło: KMP w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Groził sprzedawczyni, że ją ukłuje igłą i zarazi chorobą

Kiepski złodziej na celowniku. Policja poszukuje "eksperta" od kradzieży paliwa