-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prowadził auto po narkotykach. Podczas ujęcia przez świadków jednemu z mężczyzn złamał rękę

IławaProwadził auto po narkotykach. Podczas ujęcia przez świadków jednemu z mężczyzn złamał...

Mężczyzna kierujący autem pod wpływem narkotyków został zatrzymany przez jednego ze świadków. Policja poinformowała, że mężczyzna ma złamaną rękę.

Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził niepokój

reklama

Policjanci z Iławy poinformowali, że dwóch mężczyzn zaniepokoiło dziwne zachowanie kierowcy auta. Mężczyzna miał się zachowywać jakby był pod wpływem alkoholu. Dwaj mężczyźni znajdujący się na stacji benzynowej postanowili przeszkodzić kierowcy w jeździe. Świadkowie poinformowali o swoich podejrzeniach policję i ruszyli za nim.

Doszło do szarpaniny w czasie zatrzymania

Jednym z zatrzymujących mężczyznę był przebywający poza służbą funkcjonariusz zakładu karnego w Iławie. W trakcie szarpaniny 24-letni kierujący autem złamał rękę jednej z obezwładniających go osób.

reklama

Jak poinformowała Policja „Po kilkunastu kilometrach samochód zjechał na jedną z posesji w gminie Iława. Wtedy to mężczyźni natychmiast podeszli do kierującego, aby go zatrzymać i przekazać policjantom, gdyż styl jego jazdy wskazywał, że był pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Jak się okazało 24–latek nie chciał czekać ze świadkami na funkcjonariuszy i próbował uciekać, był pobudzony oraz nerwowy, dlatego postanowili zatrzymać go siłą”.

Pijany kierowca uderzył w radiowóz

To nie pierwsze przewinienie kierowcy

Po przyjeździe na miejsce policji okazało się, że 24-latek miał zabrane prawo jazdy za inne przestępstwo drogowe. W czasie zdarzenia był on pod wpływem marihuany i amfetaminy. Dodatkowo auto, którym jechał miało zatrzymany dowód rejestracyjny.

reklama

Mężczyzna stanie przed sądem. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi mu kara zgodnie z kodeksem karnym do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości minimum 5 tys.zł.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
20 stycznia 2023 10:52

Jak on i tak nie miał prawa jazdy, bo zabrane, a jego gruz nie był dopuszczony do ruchu. W takim razie jak skuteczna będzie kara zakazu prowadzenia pojazdów? Bandytom drogowym zabierać narzędzia w postaci pojazdów i za kraty.

Popularne

Pijany kierowca koparki uciekł przed policją. Ukrył się w lesie pod liśćmi