3 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurskie. Po nocnych opadach śniegu ślisko na drogach i chodnikach

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Po nocnych opadach śniegu ślisko na drogach i chodnikach

Po nocnych opadach śniegu i spadku temperatury w woj. warmińsko-mazurskim na drogach wojewódzkich i lokalnych miejscami jest ślisko. Śliskie i zasypane śniegiem są też chodniki. W ciągu dnia temperatura ma spadać.

reklama

Służby meteorologiczne poinformowały w komunikacie, że „lokalnie temperatura powietrza przy gruncie spadła poniżej 0 st., co po opadach mokrego śniegu lub śniegu z deszczem, powodować będzie oblodzenie nawierzchni dróg i chodników”. „W ciągu najbliższych godzin przewiduje się dalszy spadek temperatury” – dodały.

Wieczorne i nocne opady śniegu były powodem 20 interwencji strażaków, którzy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew i konarów. Najpoważniejsze tego typu zdarzenie odnotowano w Olsztynie przy ul. Lawendowej, gdzie pod ciężarem mokrego śniegu drzewo przewróciło się na trzy auta. W żadnej z 20 interwencji związanych z warunkami pogodowymi nikt nie został ranny.

Zderzenie dwóch busów
reklama

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Drogi krajowe są czarne i mokre, jedynie przy poboczu miejscami może zalegać zajeżdżone błoto pośniegowe. Na drogach wojewódzkich w rejonie Nidzicy, Elbląga i Kętrzyna pracują pługopiaskarki. Drogi wojewódzkie, a tym bardziej powiatowe i gminne miejscami mogą być jeszcze śliskie, pokryte warstwą zajeżdżonego śniegu. Dodatkowo w rejonie Nidzicy i Olszyna występuje miejscami mgła.

Wieczorem i w nocy odnotowano kolizję auta osobowego w pługopiaskarką i tira z pługopiaskarką – w obu wypadkach nikt nie został ranny. 

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Na skutek doznanych obrażeń, 33-latka została przetransportowana do szpitala w Olsztynie