-4 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

45-letnia kobieta z Olsztyna usłyszała 243 zarzuty

Olsztyn45-letnia kobieta z Olsztyna usłyszała 243 zarzuty

45-latka usłyszała 243 zarzuty dotyczące usiłowania i dokonania oszustwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Straty oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych. Olsztyńscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonego śledztwa ustalili, iż kobieta oferowała usługi reklamowe, podszywając się pod przedstawicieli znanego internetowego katalogu podmiotów gospodarczych.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, nadzorowani przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ doprowadzili do wyjaśnienia okoliczności szeregu oszustw. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kobieta stworzyła w Internecie stronę, będącą katalogiem i wyszukiwarką podmiotów gospodarczych. Zarówno swoim wyglądem, jak i nazwą oraz formą działania jej strona przypominała inną znaną tego typu platformę. 45-latka oferowała różnym podmiotom gospodarczym umieszczenie w Internecie ich reklamy, podszywając się pod istniejący już od dawna w sieci i nie tylko katalog firm. Klienci działali w przekonaniu, że zawierają umowę z innym podmiotem niż faktycznie miało to miejsce. Faktury pobraniowe za usługi przesyłała ona kurierem.

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

45-latka z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Instytucje zainteresowane zamieszczeniem ogłoszenia jak i firma, pod którą się podszywała, wykazywały straty finansowe.

reklama

Do zatrzymania kobiety doszło w kwietniu 2022 roku. Oskarżona przyznała się do stawianych jej zarzutów. W toku śledztwa ustalono, że ponad 200 osób z całego kraju zostało pokrzywdzonych działaniem 45-letniej kobiety, a straty oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych.

Wobec kobiety zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu powstrzymywania się od prowadzenia działalności gospodarczej, jak również zabezpieczenie majątkowe. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
17 stycznia 2023 07:30

Git falbana

Popularne

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem