7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wybił szybę w aucie grabiami. Straty oszacowano na ponad 2 tys. złotych

WiadomościWybił szybę w aucie grabiami. Straty oszacowano na ponad 2 tys. złotych

Kryminalni odzyskali skradzione „łupy” i przekazali je prawowitemu właścicielowi. 39-latek trafił zaś do zakładu karnego, bo okazało się, że był poszukiwany.

reklama

W miniony poniedziałek (24.05.21r.) o godz. 07:30 szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że w okresie od 22-25 maja br. w miejscowości Baranowo
w gminie Wielbark, doszło do kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Citroen Berlingo.

Sprawca po wybiciu tylnej szyby wszedł do wnętrza pojazdu skąd wyniósł m. in. podręczną skrzynię z narzędziami, dwie szlifierki kątowe, nożyce do cięcia blach, falcęgi, miarki taśmowe, mieszadła oraz worka z zawartością kołków rozporowych. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 2400 złotych.

reklama

Jeszcze tego samego dnia kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że osobą podejrzewaną o dokonanie przedmiotowej kradzież z włamaniem, może być 39-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Szczycieńscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy
z Posterunku Policji w Wielbarku, w miejscu zamieszkania, dokonali zatrzymania mężczyzny.

Tym razem dokładnie widać na nagraniu co zrobił poszukiwany przez policję

39-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzuconego mu czynu. Mundurowi ustalili również, że wybicia szyby dokonał przy użyciu grabi, a motywem jego działania miał być konflikt z dobrze znanym mu właścicielem pojazdu. Po wykonanych czynnościach 39-latek został przewieziony do… zakładu karnego, gdyż okazało się, że jest on osobą poszukiwaną. Sąd Rejonowy w Szczytnie wystawił za nim nakaz zatrzymania. Teraz zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości najbliższy rok spędzi on za kratami.

reklama

Źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta w Olsztynie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę

Tym razem dokładnie widać na nagraniu co zrobił poszukiwany przez policję