-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy. Odpowie również za śmierć pasażera

SzczytnoKierowca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy. Odpowie również za...

Kierowca, który uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanemu, odpowie również za śmierć pasażera.

Wypadek pod Grzegrzółkami

reklama

28 grudnia 2022 roku po godzinie 22 pod wsią Grzegrzółki w gminie Pasym w powiecie szczycieńskim w województwie warmińsko-mazurskim doszło do wypadku samochodowego. 27-letni mieszkaniec Pasymia podróżował volkswagenem passatem z pasażerem, 33-letnim Piotrem G. W okolicy wsi Grzegrzółki samochód zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo, po czym dachował. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając nieprzytomnego pasażera bez pomocy.


Na miejsce wypadku szybko dotarli strażacy


– Gdy na miejsce dotarły pierwsze jednostki, auto znajdowało się na dachu poza jezdnią. Wewnątrz była jedna osoba nieprzytomna. Ustawienie auta i zgniecenie dachu znacząco utrudniały dostęp do poszkodowanego – powiedział cytowany przez portal tygodnikszczytno.pl kapitan Łukasz Wróblewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

Bardzo poważny wypadek na DK 16 z udziałem dwóch samochodów osobowych
reklama


Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć z wraku poszkodowanego mężczyznę. Ten trafił od razu w ręce lekarzy – z poważnymi urazami, w tym głowy, trafił do szpitala.
W poniedziałek 2 stycznia Piotr G. zmarł.

Kierowca zbiegł z miejsca wypadku

Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji.
– Z informacji uzyskanej od świadka zdarzenia wynika, że tuż po wypadku przy samochodzie kręciła się jakaś osoba, świadek opisał ją policjantom – poinformowała sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji.
Funkcjonariusze szybko ustalili personalia kierowcy. Już dwie godziny po wypadku zatrzymali sprawcę – okazał się nim 27-letni mieszkaniec Pasymia.

reklama


– Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Ale gdy policjanci przyjechali po niego, to ukrył się w komórce gospodarczej – powiedział cytowany przez tygodnikszczytno.pl Artur Bekulard z prokuratury w Szczytnie.

60-letni kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną uderzył w przydrożne drzewo


Zdradziło go ujadanie psów, które chciały się dostać do komórki.

Sprawca wypadku usłyszy nowe zarzuty

Początkowo śledztwo było prowadzone w kierunku spowodowania wypadku, w wyniku którego pasażer doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu. Taki zarzut usłyszał sprawca. Po śmierci Piotra G. sytuacja się zmieniła.
– Na pierwszym etapie śledztwa mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Po śmierci poszkodowanego pasażera ten zarzut zostanie zmieniony – poinformował prokurator Artur Bekulard.


Sąd z pewnością powoła biegłych, w tym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.
27-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Tygodnik Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ToraBora
9 stycznia 2023 20:10

Obowiązkowe psychotesty i ustawowo uzależnienie rodzaju i terminu prawa jazdy od wyników psychotestów. Dodatkowo testy osobowe w celu określenia rodzaju osobowości – np: Wielka Piątka (ang. Big Five) – pięcioczynnikowy model osobowości (w skrócie PMO) autorstwa Paula Costy i Roberta McCrae’a. Model obejmuje czynniki osobowości: neurotyczność, ekstrawersję, otwartość na doświadczenie, ugodowość i sumienność.
Śmieszne? Cóż, w takim razie niech dalej śmierć zbiera żniwo. Żadne kary, przepisy i regulacje do pewnych osób NIE dotrą! Dlatego należy ograniczać poziom swobody inaczej.

Popularne

W okresie świątecznym na drogach zginęło osiem osób