27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Policja zatrzymała prawdopodobnego sprawcę wypadku pod Olsztynem

WiadomościPolicja zatrzymała prawdopodobnego sprawcę wypadku pod Olsztynem

Olsztyńska policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, podejrzewanego o spowodowanie wypadku na drodze krajowej 16 i ucieczkę z miejsca wypadku. Mężczyzna nie przyznał się do winy, miał ponad 1 promil alkoholu. W wypadku ranne zostały trzy osoby – podała w sobotę policja.

reklama

W piątek po południu na drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Ostródy (dk 16) zderzyły się trzy samochody. Według policji wypadek spowodował kierowca osobowego audi, który jadąc w stronę Olsztyna, nagle zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z volkswagenem polo. W efekcie polo, którym jechały trzy osoby, wpadło do rowu i dachowało. Wszyscy podróżujący tym autem trafili z obrażeniami do szpitala. Kierowca audi pozostawił na drodze rozbity samochód i, nie udzielając pomocy ofiarom wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia. W porzucone na drodze rozbite audi uderzyła następnie jadąca od strony Olsztyna dacia, którą kierowała kobieta – nic jej się nie stało

Jak poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk, w piątek wieczorem policjanci na miejscu wypadku ustalili, że samochodem audi mógł poruszyć się 30-letni mężczyzna. “Policjantom udało się nawiązać z nim kontakt telefoniczny, mężczyzna wrócił na miejsce wypadku i mimo licznych dowodów, że siedział za kierownicą audi, nie przyznał się, że spowodował wypadek i uciekł tego miejsca”- wyjaśnił.

reklama

Policjanci przebadali 30-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Miał ponad 1 promil. Dodatkowo lekarz ocenił, że obrażenia mężczyzny wskazują na to, że powstały w skutek wypadku. Wykonano także specjalistyczne badanie, które wskaże, jaką ilość alkoholu miał mężczyzna w chwili wypadku.

“30-latek kilkukrotnie zmieniał swoją relacje co do wypadku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie, a gdy wytrzeźwieje, policjanci przeprowadzą z nim dalsze czynności”- dodał oficer prasowy.

Droga wylotowa z Olsztyna w kierunku Ostródy po wypadku była przez kilka godzin zablokowana. Policja zorganizowała objazdy przez miejscowość Łupsztych albo kierowała na obwodnicę miasta. Obecnie ruch odbywa się tam normalnie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
28 grudnia 2019 21:42

Łupstych

Polecane