1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

65-letni mężczyzna zginął w pożarze

Mrągowo65-letni mężczyzna zginął w pożarze

Jedna osoba nie żyje, a jedna trafiła do szpitala na obserwację po czwartkowym pożarze mieszkania w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie) – poinformowała straż pożarna. Przyczyny i okoliczności śmierci 65-latka wyjaśnia policja.

reklama

Pożar wybuchł w czwartek rano w domu wielorodzinnym przy ul. Okrężnej. Służby ratunkowe powiadomił człowiek, który przekazał, że z mieszkania na poddaszu wydobywa się dym. „Nie był w stanie wejść na górę, żeby sprawdzić co się dzieje” – przekazała mł. asp. Paulina Karo z policji w Mrągowie.

Z mieszkania, w którym wybuchł pożar, strażacy OSP w Mikołajkach wynieśli nieprzytomnego 65-latka. Mimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej zmarł. Natomiast z sąsiedniego lokalu wyprowadzili 68-letniego mężczyznę, który był przytomny. Trafił na obserwację do szpitala.

reklama

„W pomieszczeniu, w którym znajdował się 65-letni mężczyzna było bardzo duże zadymienie, więc jest duże prawdopodobieństwo, że zmarł na skutek zatrucia gazami pożarowymi” – powiedział st. kpt. mgr inż. Jakub Tutka z mrągowskiej straży pożarnej.

Ubezpieczeni i… pójdą na bruk? Senator Lidia Staroń pomaga pogorzelcom

Przyczynę śmierci mężczyzny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

reklama


reklama
reklama


źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Tragiczny finał pożaru