-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska prokuratura zawiesiła postępowanie w sprawie śmierci noworodka. Matka była pod wpływem dopalaczy

OlsztynOlsztyńska prokuratura zawiesiła postępowanie w sprawie śmierci noworodka. Matka była pod wpływem...

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe zawiesiła postępowanie w sprawie śmierci noworodka, którego matka była pod wpływem dopalaczy. Śledczy czekają na opinię biegłych, a mogą ją uzyskać najszybciej za pół roku – powiedział prokurator Daniel Brodowski.

reklama

Jak poinformował pełniący obowiązki rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, 19 grudnia postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn Południe dotyczące zgonu noworodka, którego matka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie będąc pod wpływem substancji odurzających, zostało zawieszone.

„Powodem jest długotrwała przeszkoda uniemożliwiająca jego kontynuowanie. Chodzi o oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Patomorfologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki sekcji zwłok wskazały, że wysoce prawdopodobną przyczyną śmierci było ostre okołoporodowe niedotlenienie, z kolei przyczyną niedotlenienia były zmiany w łożysku. Obecnie prokurator czeka na opinię dot. badań fizykochemicznych łożyska, a te biegli zapowiedzieli nie wcześniej niż za 6 miesięcy” – powiedział prokurator Daniel Brodowski.

Mama niepełnosprawnego chłopca po raz trzeci walczy z nowotworem!
reklama

We wrześniu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafiła pacjentka w zaawansowanej ciąży, będąca pod wpływem substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy.

Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, by ratować dziecko. Noworodek nie wykazywał oznak życia. Po przeprowadzeniu akcji reanimacyjnej dziecko żyło jeszcze przez dobę. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się go jednak utrzymać przy życiu.

reklama

To było trzecie dziecko 22 -latki. Trwa postępowanie dotyczące ograniczenia praw rodzicielskich kobiety wobec dwojga dzieci. W śledztwie dotyczącym śmierci noworodka matka była przesłuchana w charakterze świadka.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
6 miesięcy???!!!
28 grudnia 2022 13:32

Niech dopalaczka podziękuje pis dzielcom, że to państwo się sypie.

Popularne

Wiadomość od NFZ dla pacjentów. Więcej pieniędzy za pobyt w szpitalu