-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mazurscy strażacy pomogli łosiowi, który utknął na zamarzniętym jeziorze

GiżyckoMazurscy strażacy pomogli łosiowi, który utknął na zamarzniętym jeziorze

Strażacy z Giżycka na Mazurach pomogli w piątek łosiowi, który utknął na śliskiej tafli zamarzniętego Jeziora Ryńskiego. Przetransportowali go w bezpieczne miejsce na brzegu przy pomocy uprzęży z lin i węży gaśniczych.

reklama

Niecodzienna akcja została przeprowadzona w piątek na jeziorze Ryńskim w okolicach Rynu. Pomocy potrzebował łoś, który utknął na lodzie około 200-300 m od brzegu.

reklama

Potężnych rozmiarów zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić śliskiej tafli, która w dodatku pokryta była cienką warstewką wody z roztopów. Było wyczerpane i bezradne.

Ratownikom udało się dotrzeć do łosia i przetransportować do brzegu. Przeciągnęli go po lodzie przy pomocy doraźnie przygotowanej „uprzęży” z węży pożarniczych i lin.

reklama

„Łoś jest już bezpieczny. Spokojnie odpoczywa sobie w trzcinach” – powiedział st. kpt. Mateusz Pupek z giżyckiej straży pożarnej.

Akcja na medal? Niezwykłe nagranie z płonącego Leroy Merlin. Olsztyńscy strażacy pokazali co potrafią

Jak zauważył, podobne zdarzenia – dotyczące zwierząt na zamarzniętych jeziorach w okresie świątecznym – pomału stają się „tradycją” dla strażaków z Giżycka. W ubiegłym roku w Wigilię wspólnie z MOPR ratowali oni dwa łosie, pod którymi załamał się lód, przez co nie mogły o własnych silach wydostać się na brzeg.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Artek
24 grudnia 2022 14:38

Co za łoś

Popularne

Ratowniczy sprzęt trafił do strażaków