-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

St. post. Rafał Siekierski wbiegł do ogarniętego płomieniami budynku i uratował dwie osoby

NidzicaSt. post. Rafał Siekierski wbiegł do ogarniętego płomieniami budynku i uratował dwie...

Policjanci byli pierwsi na miejscu pożaru. Słysząc wołanie o pomoc dobiegające z najwyższej kondygnacji budynku, st. post. Rafał Siekierski bez chwili zawahania wbiegł do ogarniętego płomieniami i bardzo zadymionego budynku by ewakuować z niego 2 osoby. Szybka reakcja służb ratowniczych nie dopuściła do eskalacji tragedii.

reklama

Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu. W sytuacjach trudnych i kryzysowych, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, te właśnie cechy są decydujące. W środę (21.12.2022r.) wykazał się nimi nidzicki policjant st. post. Rafał Siekierski. Tego dnia, około godz. 20:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów w Nidzicy wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci st. sierż. Natalia Bukowska i st. post. Rafał Siekierski.

Pożar sklepu Leroy Merlin. 70 osób ewakuowanych

Słysząc wołanie o pomoc dochodzące z pomieszczenia na piętrze, policjant bez chwili zawahania wbiegł do ogarniętego płomieniami i bardzo zadymionego budynku by ewakuować mieszkańców. Po chwili wyprowadził z niego 32-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę, którzy sami nie byli w stanie opuścić domu. Poszkodowani zostali przekazani w ręce ratowników medycznych, którzy udzielili im niezbędnej pomocy. W międzyczasie, przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej podjęły akcję gaśniczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni, gdzie całkowitemu spaleniu uległo jej wyposażenie.

reklama

St. post. Rafał Siekierski jest policjantem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Nidzicy. W policyjnych szeregach służy od 1 roku i 9 miesięcy.

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaś
22 grudnia 2022 15:33

Mnie kiedyś policja uratowała przed Covidem, wypisali mi mandat za brak maski i dzięki temu dziś nogę to napisać.

dis
22 grudnia 2022 12:25

I nawet nie musiał rakiety odpalać 🙂

Popularne

Akcja na medal? Niezwykłe nagranie z płonącego Leroy Merlin. Olsztyńscy strażacy pokazali co potrafią