13 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do aresztu trafił mężczyzna, który zaatakował ratowników medycznych

WiadomościDo aresztu trafił mężczyzna, który zaatakował ratowników medycznych

Do aresztu trafił mężczyzna, który w Olsztynie zaatakował ratowników medycznych udzielających mu pomocy. 32-latkowi, podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, kierowanie gróźb i znieważenie, grozi kara do 10 lat więzienia – podała w niedzielę policja.

reklama

Jak poinformował Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego olsztyńskiej policji, do napaści doszło w nocy z czwartku na piątek. Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o naruszeniu nietykalności cielesnej ratownika medycznego, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna podczas próby udzielenia mu pomocy medycznej był agresywny oraz groził zespołowi ratownictwa medycznego siekierą. Ratownicy zdołali ją odebrać napastnikowi. Podczas interwencji medyków jeden z nich został uderzony przez 32-latka w twarz.

reklama

O sytuacji powiadomiono oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który wysłał na miejsce patrol. Funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu agresywnego mężczyznę. Napastnik był pijany; badanie alkomatem wykazał blisko 1,5 promila alkoholu.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, kierowania gróźb wobec ratowników oraz ich znieważenia. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące; grozi ma kara do 10 lat więzienia.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia