-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkaniec Kozłowa uratował 80-letniego sąsiada z pożaru

MrągowoMieszkaniec Kozłowa uratował 80-letniego sąsiada z pożaru

Mieszkaniec Kozłowa uratował 80-letniego sąsiada, w którego domu wybuchł pożar – poinformowała w środę warmińsko-mazurska policja. Senior nie był w stanie samodzielnie wydostać się z płonącego i zadymionego budynku.

reklama

Według policji 54-latek ze wsi Kozłowo w gminie Sorkwity zauważył dym wydobywający się z domu znajdującego się po sąsiedzku.

„Natychmiast pobiegł zobaczyć, co się stało. Gdy zajrzał przez okno w kuchni zauważył płomienie i zadzwonił po służby ratunkowe. Podczas rozmowy z dyspozytorem usłyszał głos mężczyzny, który wołał ratunku” – poinformowała mł. asp. Paulina Karo z mrągowskiej policji.

reklama

Pomimo dużego zadymienia wszedł do budynku. Odnalazł tam 80-letniego właściciela domu, który stał oparty o ścianę w korytarzu i nie był w stanie sam opuścić pomieszczenia. 54-latek wyprowadził go zewnątrz.

Pożar sklepu Leroy Merlin. 70 osób ewakuowanych

Po chwili przyjechały służby ratunkowe. Strażacy ugasili pożar, a ratownicy medyczni zabrali 80-latka do szpitala na obserwację.

reklama

„Gdyby nie czujność sąsiada, to zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście, dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji 80-latek nie doznał żadnych obrażeń” – przekazała policjantka. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Ubezpieczeni i… pójdą na bruk? Senator Lidia Staroń pomaga pogorzelcom