10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Co wskazuje na złą jakość powietrza w mieszkaniu?

Materiał partneraCo wskazuje na złą jakość powietrza w mieszkaniu?

Obecne społeczeństwo zaczyna już odczuwać skutki życia w zanieczyszczonym środowisku. Objawia się to między innymi wzmożoną zachorowalnością na choroby związane z funkcjonowaniem układu oddechowego, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do powikłań na tle neurologicznym. Niektóre z nich są już przewlekłe, inne uznawane są za choroby zawodowe. Jednak niezależnie od tego jaki jest nasz stan zdrowia to zdecydowanie warto podjąć kroki by oczyścić powietrze w miejscu, gdzie przebywa się najwięcej. Jak można sprawdzić jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy?

reklama

Sprawdź poziom wilgotności!

Nadmierna wilgotność powietrza to przede wszystkim narażanie siebie i domowników na niebezpieczną pleśń i grzyby, które mogą pojawić się na ścianach i w trudno dostępnych miejscach. Według przepisów bhp optymalna wilgotność w pokoju, biurze lub sali powinna się mieścić w przedziale od 40% do 60%. Unikniemy w ten sposób pojawienia się ewentualnych siedlisk trujących grzybni pleśni, która w dużym stężeniu jest dla nas po prostu niebezpieczna.

Przebywając w pomieszczeniu narażonym na nadmierną ilość wilgoci warto zainstalować dodatkowy sprzęt, który pomoże oczyścić powietrze. Jednym z takich sprzętów, który jest polecany m.in przez specjalistów jest Dyson, oczyszczacz powietrza. Opinie są jednoznaczne – taki sprzęt może znacznie poprawić Twój komfort życia.

reklama

Obejrzyj wentylację i okna w domu/ mieszkaniu

Kolejną przyczyną, która pogarsza jakość powietrza w pomieszczeniach użytkowych jest kiepsko wykonana wentylacja. Bloki oraz pomieszczenia w starszych budynkach zazwyczaj nie posiadają wentylacji. która jest sprawdzona i przystosowana do obecnych warunków użytkowych. Niemniej dzięki istniejącym przepisom administracja jest zobowiązana do jej sprawdzenia. Przed każdą kontrolą warto jednak odkurzyć i umyć kratki, które maskują otwory wentylacyjne w naszym domu, by usprawnić przepływ powietrza w naszym mieszkaniu/ domu.

W przypadku pomieszczeń, które mimo wykonanych porządków i kontroli, mają zakłóconą cyrkulację powietrza, warto zainwestować w dodatkowe urządzenia. Jedną z rynkowych propozycji jest Dyson oczyszczacz powietrza. Technologia, która została w nim umieszczona sprawia, że powietrze jest maksymalnie oczyszczone z niepożądanych elementów zanieczyszczających powietrze. Komfort pracy czy odpoczynku w miejscu sprawia, że wykorzystujesz swoje zasoby bardziej w bardziej wydajny sposób!

Wysoki poziom alergenów i kurzu w powietrzu

Kolejnym czynnikiem, który może znacznie uprzykrzać życie Tobie i domownikom, jest nadmiar kurzu i alergenów w powietrzu. Alergeny to nie tylko ślina zwierząt i sierść, na której jest ona przenoszona, ale też pyłki, roztocza czy nawet zapachy i odświeżacze powietrza. Wbrew pozorom wiele tanich produktów poprawiających zapach wokół Ciebie, mogą alergizować na równi z tymi najpowszechniejszymi alergenami. Filtry HEPA, które zawiera oczyszczacz powietrza Dyson to technologia, która umożliwia zredukowanie praktycznie do minimum obecności czynników powodujących ataki kaszlu, kichania czy nawet reakcji skórnych. Dzięki filtrom i cyrkulującemu powietrzu masz pewność, że otoczenie wokół Ciebie i bliskich jest oczyszczone i bezpieczne.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia