-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków. Mogli wprowadzić do obrotu nawet 390 kg amfetaminy

OlsztynOlsztyńskie CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków. Mogli wprowadzić do obrotu nawet 390...

Stołeczni policjanci wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji rozbili grupę zajmującą się handlem narkotykami oraz bronią. Do sprawy zatrzymano osiem osób, a kolejne siedem zostało doprowadzonych z aresztów śledczych i zakładów karnych. Grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 390 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 1,3 miliona złotych.

reklama

„Nad śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i funkcjonariusze olsztyńskiego CBŚP pracowali od kilkunastu miesięcy” – przekazał rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Zebrany podczas śledztwa materiał pozwolił policjantom na zorganizowanie działań, podczas których funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu mieszkań i domów w Warszawie i Otwocku. „Podczas policyjnej akcji zatrzymanych zostało ośmiu mężczyzn w wieku od 36-55 lat. Pozostałe osoby zostały doprowadzone z aresztu śledczego i zakładu karnego. To siedmiu mężczyzn w wieku od 24 – 43 lat” – podkreślił rzecznik KSP.

Doniósł na sąsiada, ale sam też trafił za kratki
reklama

Rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu nawet 390 kilogramów amfetaminy o wartości czarnorynkowej ponad 1,3 miliona złotych.

„W trakcie działań policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach podejrzanych osób 66 gramów amfetaminy, marihuanę, dwa karabiny, rewolwer, broń krótką, kusze, liczne wagi, telefony komórkowe, zagłuszarkę i dwa lokalizatory GPS. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 24 tysiące złotych” – dodała rzeczniczka CBŚP.

reklama

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie usłyszeli 37 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, handlu bronią palną oraz utrudniania postępowania karnego poprzez ukrywanie osoby poszukiwanej listem gończym.

Sąsiedzi są w szoku po tym, co zobaczyli. Policja weszła do mieszkania 23-latka z Olsztyna

Decyzją sądu 11 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

17-latek z Olsztyna poszedł do sklepu z mefedronem. Na widok policjantów zaczął się trząść z nerwów