4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Olsztyńskie CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków. Mogli wprowadzić do obrotu nawet 390 kg amfetaminy

OlsztynOlsztyńskie CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków. Mogli wprowadzić do obrotu nawet 390...

Zespół policjantów z Komendy Stołecznej Policji we współpracy z CBŚP zlikwidował grupę przestępczą zajmującą się handlem bronią oraz narkotykami. Doprowadzono osiem osób do aresztu śledczego, a siedmiu innych zostało doprowadzonych z zakładów karnych. Zespół miał możliwość wprowadzenia na rynek nawet 390 kilogramów amfetaminy o wartości ponad 1,3 miliona złotych.

reklama

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, nadkom. Sylwester Marczak powiedział: „Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową we współpracy z olsztyńskim CBŚP pracowali nad tą sprawą przez kilkanaście miesięcy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie”.

Policjanci weszli do kilkudziesięciu mieszkań i domów w Warszawie oraz Otwocku po tym, jak zebrany podczas śledztwa materiał pozwolił na przeprowadzenie działań. Rzecznik KSP podkreślił, że podczas akcji zatrzymanych zostało ośmiu mężczyzn w wieku od 36 do 55 lat. Natomiast pozostałe osoby były eskortowane z aresztów śledczych i zakładów karnych. Ośmiu mężczyzn w wieku od 24 do 43 lat usłyszało zarzuty, w tym udziału w organizacji przestępczej, udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych oraz utrudniania postępowań karnych.

reklama

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz broń. Wśród znalezionych rzeczy były m.in. karabiny, rewolwer, broń krótka, kusze, telefony komórkowe, zagłuszarka oraz dwa lokalizatory GPS. W ramach zapłaty za karę zabezpieczono 24 tys. złotych.

Wszyscy oskarżeni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie usłyszeli 37 zarzutów, w tym poszukiwanie przez list gończy, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią oraz udziału w obrocie narkotykami. Sądem dla 11 podejrzanych orzeczono tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia