6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Śmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą, w której była kobieta

OlsztynŚmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą,...

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się w czwartek proces Cezarego G., oskarżonego o podpalenie przyczepy kempingowej, która uległa zniszczeniu przez pożar. W przyczepie znajdowała się kobieta, jednakże nie odniósł ona obrażeń ciała. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia przestępstwa polegającego na próbie zabójstwa, co stawia mu prokuratura.

reklama

Oskarżony odpiera zarzuty podpalenia przyczepy z brykietem, której właścicielką była kobieta, na skutek czego doszło do pożaru. Prokuratura twierdzi, że Cezary G. planował morderstwo i wybrał takie rozwiązanie, ponieważ ofiara schroniła się wcześniej w swojej przyczepie kempingowej.

Zdarzenie miało miejsce 5 sierpnia 2021 roku na ulicy Poprzecznej w Olsztynie. W trakcie wieczornego spotkania z przyjaciółmi, Cezary G. wraz z kobietą pokłócił się z powodu alkoholu. Po chwili oskarżony wraz z jednym ze znajomych podłożyli worek z brykietem pod podłogą przyczepy, a następnie go podpalili.

reklama

Na szczęście, inny z obecnych mężczyzn zauważył płomienie i w porę wydostał kobietę z płonącej przyczepy. Oskarżony zapewniał przed sądem, że nie planował zamordować ofiary i na skutek upojenia alkoholowego podjął nieprzemyślaną decyzję. Twierdził, że nie wiedział, że ktoś znajduje się w przyczepie, którą podpalił.

Pokrzywdzona w trakcie rozprawy składała wniosek o zadośćuczynienie w wysokości 50 tysięcy złotych oraz naprawienie szkód, które zapewniła na sumę 5,8 tys. złotych. Kobieta podkreśliła, że całe zdarzenie bardzo wpłynęło na jej psychikę, słowa oskarżonego zaś, że “spali ją w przyczepie” stawiały ją w trudnej sytuacji i były niezwykle nieodpowiedzialne.

Według prokuratury, gdyby nie interwencja innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z płonącej przyczepy, Cezary G. skończyłby na ławie oskarżonych o morderstwo. Sprawa wciąż jest w toku.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Nein
16 grudnia 2022 16:04

Zatorze patologia jak zwykle.

Polecane
Ogłoszenia