-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Meteorolog: oprócz mrozów i śnieżyc czeka nas gołoledź, będzie ślisko na drogach i chodnikach

WiadomościMeteorolog: oprócz mrozów i śnieżyc czeka nas gołoledź, będzie ślisko na drogach...

Trzeba uważać. Będzie ślisko na drogach i na chodnikach. Opony zimowe to jest obowiązek dla kierowców – powiedziała w czwartek Emilia Szewczak z IMGW. Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach oprócz mrozów i śnieżyc czeka nas też gołoledź.

reklama

W najbliższych dniach czeka nas kilka pogodowych zagrożeń – zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dotyczące śnieżyc i mrozów oraz ostrzeżenia II stopnia dotyczącego marznących opadów.

„Będzie nam towarzyszył silny mróz. Pojawi się on głównie na północy Polski i obejmie województwo zachodniopomorskie, pomorskie, północne powiaty województwa wielkopolskiego, całe województwo warmińsko -mazurskie i kilka północnych powiatów województwa podlaskiego” – powiedziała Emilia Szewczak z IMGW.

reklama

Dodała, że temperatura na zachodzie tego obszaru wyniesie w nocy miejscami -15 stopni Celsjusza, a na wschodzie spadnie do -19 stopni.

Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Z kolei marznących opadów mogą spodziewać się od czwartkowego wieczora do piątku wieczór mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego, części świętokrzyskiego, podkarpackiego i południowej części województwa lubelskiego. „W tych regionach prognozowane są opady, które będą marznąć powodując gołoledź, więc trzeba uważać. Będzie ślisko na drogach i na chodnikach. Opony zimowe to obowiązek dla każdego kierowcy” – przypomniała Szewczak.

reklama

Natomiast intensywne opady śniegu będą występować od czwartkowej nocy do piątku do godz. 15 w województwie lubelskim, części województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, w Małopolsce oraz części województwa śląskiego i opolskiego.

„Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 centymetrów, więc przybędzie nam sporo śniegu w tych regionach” – wyjaśniła Szewczak.

Zaznaczyła też, że od poniedziałku na zachodzie kraju temperatura będzie wzrastać powyżej zera stopni Celsjusza, a od wtorku czeka nas odwilż.

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
16 grudnia 2022 08:45

Wina grzymowicza i komuchów

Popularne

Warmińsko-Mazurskie. Burze śnieżne w niektórych powiatach